Marzysz o sesji ślubnej w Tatrach? To nie takie proste. Najpierw musisz spełnić szereg wymagań

Sesja zdjęciowa w Tatrach to marzenie wielu młodych par. To nie tylko niepowtarzalne widoki, ale i rewelacyjne wspomnienia. Okazuje się jednak, że zorganizowanie sesji ślubnej w Tatrach wcale nie jest takie proste. Świeżo upieczeni małżonkowie muszą spełnić szereg wymagań.

Miłośnicy górskich wędrówek, zapierających dech w piersiach widoków i niepowtarzalnych zdjęć marzą o profesjonalnej sesji w Tatrach. Zanim jednak zdecydujemy się na jej zorganizowanie, powinniśmy zapoznać się z warunkami fotografowania w Tatrzańskim Parku Narodowym. Oto one.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Sesja ślubna w Tatrach. Opłata jest obowiązkowa, ale jest wyjątek

Jak czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego, jeśli marzy nam się sesja ślubna w Tatrach, musimy zapłacić 150 złotych za jeden dzień i złożyć wniosek o zgodę na fotografowanie. Z opłaty możemy jednak zostać zwolnieni, gdy fotograf, który wykonuje zdjęcia, będzie miał wykupiony roczny abonament na tego typu sesje. Kosz takiego abonamentu to tysiąc złotych na rok.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W trakcie wykonywania zdjęć nie zezwala się na zejście ze szlaku i użycie drona. Uczestnicy sesji mają obowiązek przestrzegania przepisów obowiązujących w parku. Zezwolenie zwalnia fotografa oraz parę młodą z opłat za wstęp do TPN

- czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Ślub w Tatrach również jest możliwy. Za możliwość zorganizowania ceremonii trzeba jednak zapłacić 2 tys. złotych. Warto jednak wiedzieć, że urzędnik stanu cywilnego może poprowadzić ceremonię tylko w wyznaczonych miejscach.

Zdjęciowa sesja ślubna w Tatrach - co powinien zawierać wniosek?

Wniosek o możliwość fotografowania w Tatrzańskim Parku Narodowym należy złożyć za pośrednictwem formularza znajdującego się TUTAJ. Jak czytamy na stronie TPN, powinien zawierać:

  • nazwę i siedzibę wnioskodawcy,
  • termin realizacji zdjęć filmowych/fotograficznych,
  • obszar planowanej realizacji zdjęć filmowych/fotograficznych,
  • liczbę osób biorących udział w zdjęciach.

Wniosek warto złożyć co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem, by decyzja dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego dotarła na czas.  

Więcej o: