Nie tylko krasnale - dlaczego warto odwiedzić Wrocław na weekend? Miasto oferuje wiele atrakcji

Wrocław na weekend to nieskończona liczba atrakcji i malowniczych zakątków. Miasto krasnali bogate jest w ciekawą historię, co za tym idzie kolorową starówkę, liczne muzea i piękne uliczki. Te atrakcje to obowiązkowe punkty na mapie Wrocławia.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciekawym celem jesiennej podróży są popularne miasta. Zwiedzanie i poznawanie nowych zakątków kraju poza ścisłym sezonem to strzał w dziesiątkę. Wrocław jest jednym z najpopularniejszych miast odwiedzanych przez turystów. Znajdziemy tam m.in. wiele atrakcji, urokliwe uliczki i ciekawe zabytki. 

Wrocław na weekend - najpopularniejsze atrakcje

Wrocław to chętnie wybierane przez turystów miejsce. Malownicza starówka, ciekawe muzea. Kolorowe kamienice czy spacer ścieżką krasnali to zaledwie kilka z ciekawych atrakcji. Jesienne eksplorowanie miasta to świetny pomysł na spędzenie aktywnego weekendu. Spędzimy tam z pewnością radosne chwile, ale także zaczerpniemy ciekawej wiedzy i historii. Najpopularniejszą atrakcją Wrocławia bez dwóch zdań jest starówka. Kolorowe kamienice, uroczy rynek, przytulne kawiarnie i galerie sztuki przykuwają uwagę przyjezdnych. Z pewnością interesującym i uroczym szczegółem będą ukryte w różnych zakątkach wrocławskie krasnale. Warto podążać ich śladami korzystając z interaktywnej mapy, która oprowadzi nas po najważniejszych punktach, ale i przybliży ich historię.

Najważniejszą budowlą starówki jest monumentalna bryła Starego Ratusza z tarczą zegara astronomicznego. Atrakcją jest także grany z wieży w każdą niedzielę, dokładnie o godzinie 12:00 tzw. hejnał wrocławski. Pieśń o tytule "We Wrocławiu na Rynecku" rozbrzmiewa wówczas na cztery strony świata. Warto odwiedzić także Plac Solny, który urzeka targiem kwiatowym i stoiskami z lokalnym rzemiosłem. Punkt widokowy w katedrze św. Marii Magdaleny (Mostek Pokutnic) kolejna atrakcja warta odwiedzin. 

Zobacz wideo Kraków niczym Bali czy Marrakesz. Trafił do rankingu 10 'najwspanialszych na świecie'

Co warto odwiedzić w mieście krasnali? 

Hala Stulecia i sąsiadujące zielone otoczenie ze spektakularną fontanną to kolejne miejsce, które warte jest polecenia. Warto wspomnieć, że budynek jest wpisany na istę światowego dziedzictwa UNESCO. Tuż przy Hali działa Ogród Japoński, który urzeka zwiedzających pięknem i różnorodnością. Miejscem, gdzie poczujemy bliskość natury, jest także wrocławskie ZOO, które jest najstarszym ogrodem zoologicznym w kraju. Podziwiać możemy tam wiele gatunków zwierząt i roślin jednak najciekawszym obszarem jest Afrykarium - największe w Polsce oceanarium, które jest równocześnie jedynym obiektem tego typu na świecie. 

Bulwar Piotra Włostowica na Wyspie Piasek i katedra św. Jana Chrzciciela to kolejne ciekawe elementy podróży po Wrocławiu. Miasto to także ciekawe miejsce pod względem gastronomii. Warto odwiedzić różne restauracje, kawiarnie i cukiernie, które oferują wiele oryginalnych kuchni i smakołyków. 

Więcej o: