Lotnisko Heathrow uziemia loty. Pasażerowie wściekli: "powinniście pomyśleć o klientach"

Kiedy trumna z ciałem królowej Elżbiety II była przewożona do Pałacu Westminster, lotnisko Heathrow uhonorowało władczynię. Tego dnia część lotów została odwołana. Podobnie ma być podczas pogrzebu monarchini. O której godzinie można spodziewać się problemów?

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września 2022 roku, a 14 września 2022 roku trumna z jej ciałem przewieziona została do Pałacu Westminsterskiego. Od tego dnia wszyscy mogą składać hołd monarchini i pomodlić się nad jej szczątkami. Lotnisko Heathrow postanowiło uhonorować Jej Wysokość na swój sposób - postanowiło, że w tym czasie nie będzie obsługiwać żadnych lotów. Przerwa trwała dwie godziny i w tym czasie nie wyleciał ani nie przyleciał żaden samolot. 

Zobacz wideo Śmierć królowej Elżbiety II, nowy król Karol III i... kryzys gospodarczy. Z czym mierzy się Wielka Brytania? [Relacja prosto z Londynu]

Więcej informacji o rodzinie królewskiej znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Lotnisko Heathrow odwoła loty w dniu pogrzebu Królowej Elżbiety II

Pogrzeb władczyni odbędzie się 19 września 2022 roku. Wszystkie nabożeństwa i obchody mają rozpocząć się o godzinie 11:00 czasu lokalnego. Wiadomo jednak, że trumna do opactwa Westminster wyruszy o 10:30. Od 12 do 13:00 szczątki królowej będą przewożone do Wellington Arch, a stamtąd do Windsoru. W tym miejscu Elżbieta II spocznie i zakończą się uroczystości pogrzebowe.

Przewidujemy dalsze zmiany w operacjach z i do Heathrow w poniedziałek, 19 września, kiedy odbędzie się pogrzeb Jej Królewskiej Mości i poinformujemy o nich bardziej szczegółowo w nadchodzących dniach. Przepraszamy za zakłócenia

- napisało lotnisko w oficjalnym komunikacie na Twitterze. Spodziewać się możemy więc, że lotnisko wstrzyma loty od godziny 10:30 do 11, a potem od 12:00 do 16:00. Nie ma jednak oficjalnej informacji na ten temat, dlatego też warto śledzić media społecznościowe Heathrow Airport.

Odwołane loty to nie jedyna rzecz, z jaką muszą liczyć się mieszkańcy i turyści. Pogrzeb Jej Wysokości wywołuje ogromne zainteresowanie i istnieje duże prawdopodobieństwo, że komunikacja miejska będzie przepełniona, a ulice niemalże nieprzejezdne. Dojazd na lotnisko będzie więc utrudniony. 

Lotnisko Heathrow odwołuje loty, a internauci są oburzeni. "Powinniście się wstydzić"

Decyzja lotniska nie spotkała się z pozytywnym odbiorem. Użytkownicy Twittera uznali, że Heathrow nie szanuje swoich klientów i w ogóle o nich nie myśli.

Okazywanie tak zwanego szacunku jednej osobie i brak rozważenia, jaki wpływ decyzja będzie miała dla pozostałych osób... Lotnisko Heathrow, powinniście się wstydzić. Najgorsze lotnisko w całej Wielkiej Brytanii.
A co z szacunkiem dla waszych klientów?
Mam nadzieję, że wykonacie lepszą robotę niż podczas pogrzebu księcia Filipa

- pisali internauci. 

 
Więcej o: