Stewardesa wpadła w rozpacz, po chwili pasażerowie usłyszeli przykrą wiadomość. Nagranie trafiło do sieci

Informacja o śmierci brytyjskiej monarchini zaskoczyła i poruszyła cały świat. Ludzie nie kryli wzruszenia, bo odeszła ich władczyni. Na Twitterze pojawiło się wideo, w którym o śmierci królowej Elżbiety II dowiedzieli się pasażerowie British Airways.

8 września 2022 roku zmarła królowa Elżbieta II. O jej śmierci poinformowała telewizja BBC, która od pierwszych wieści o pogorszeniu się zdrowia Jej Wysokości, prowadziła transmisję na żywo. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii i turyści tłumnie zaczęli gromadzić się pod pałacem Buckingham. Najpierw czekali na informacje o stanie zdrowia monarchini, a potem płakali po jej odejściu. 

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Więcej informacji o rodzinie królewskiej znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Żałoba po śmierci królowej Elżbiety II. Trumna zostanie przewieziona Żałoba po śmierci królowej. Poddani będą mogli oddać hołd monarchini

"To takie surrealistyczne być pasażerem linii lotniczych i usłyszeć o śmierci królowej"

Wieść o tym, że monarchini odeszła, rozniosła się bardzo szybko. W internecie pojawiły się posty oraz filmiki z pożegnaniami i wspomnieniami. Wiele osób opowiadało o spotkaniach z Jej Wysokością i nie kryło wzruszenia. Użytkownik Twittera Michael Capiraso opublikował filmik, w którym pilot British Airways informuje o śmierci królowej Elżbiety II. Na nagraniu słychać, jak mówi, że podczas ostatnich minut lotu wszyscy mogą myśleć tylko o członkach rodziny królewskiej. Pasażerowie i pracownicy pokładowi są jednocześnie wzruszeni i zszokowani, a stewardesa w jednym momencie się zaczyna płakać.

To było takie surrealistyczne być pasażerem British Airways i słyszeć, jak pilot informuje o śmierci królowej

- napisał twitterowicz w poście. 

Królowa Elżbieta II nie żyje. "Na zawsze zapamiętam ten moment"

Z Michaelem Capiraso skontaktował się MailOnline. W rozmowie z portalem opowiedział o tym, że to, co się stało było dla niego surrealistyczne. Nie spodziewał się, że podczas lotu do Wielkiej Brytanii usłyszy o śmierci monarchini. Mężczyzna wyznał, że tego dnia leciał z córką, która ma rozpocząć naukę na uniwersytecie w Edynburgu.

To wydawało mi się takie irracjonalne - usłyszeć podczas lotu o śmierci królowej Elżbiety II i poczuć smutek pasażerów. Na zawsze zapamiętam ten moment

- powiedział autor filmiku cytowany przez "Daily Mail".

 
 

Pierwszy dzień bez królowej. Co myślą i czują mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa? Brytyjka opowiada, co dzieje się na ulicach Pierwszy dzień bez królowej. Co myślą i czują mieszkańcy Wielkiej Brytanii?

Więcej o: