Gdzie można oddać hołd królowej Elżbiecie II? Pałac Buckingham opublikował pełną listę miejsc [LISTA]

Gdzie można oddać hołd królowej Elżbiecie II? To ważna informacja nie tylko dla Brytyjczyków, ale i dla wszystkich osób z całego świata, którzy pragną wybrać się do Wielkiej Brytanii, by uczcić pamięć monarchini. Przedstawiamy pełną listę miejsc, w których można to zrobić.

Choć początkowo podejrzewano, że pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w niedzielę 18 września, to uroczystości zaplanowano na poniedziałek 19 września w Opactwie Westminsterskim. Zazwyczaj pogrzeb odbywa się 10 dni po śmierci monarchy, ale w tym przypadku od śmierci do pogrzebu minie 11 dni. Król Karol III zdecydował, że dzień pochówku jego matki będzie dla Brytyjczyków dniem wolnym od pracy.

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Gdzie można oddać hołd królowej Elżbiecie II? Pełna lista miejsc

Jak podaje brytyjski tabloid "Daily Star", Pałac Buckingham opublikował pełną listę miejsc, gdzie Brytyjczycy mogą złożyć hołd królowej Elżbiecie II.

KLM wprowadza darmowe Wi-Fi. Pierwsze testy rozpoczną się w tym roku.Pasażerowie KLM skorzystają z darmowego Wi-Fi. Pierwsze testy w tym roku

Pałac Buckingham: kwiaty złożone przed Pałacem Buckingham przenoszone są do The Green Park Floral Tribute Garden. Hołd monarchini można oddać również w  The Green Park lub Hyde Park.

Zamek Windsor: kwiaty można zostawić w Cambridge Gate na Long Walk. Będą one wnoszone każdego wieczoru do Zamku i umieszczane przy Kapitule Zamkowej po południowej stronie Kaplicy św. Jerzego i Cambridge Drive.

Posiadłość Sandringham: chętni mogą złożyć kwiaty przy Norwich Gates.

Zamek Balmoral: kwiaty można zostawić przy głównej bramie.

Pałac Holyroodhouse: kwiaty można przekazać strażnikom przy wejściu do Galerii Królowej. Przed północną będą układane przed wieżą Pałacu.

Zamek Hillsborough:  kwiaty można złożyć na dziedzińcu zamku oraz przed główną bramą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogrzeb królowej Elżbiety II - kiedy i gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe?

Pogrzeb królowej Elżbiet II odbędzie się w poniedziałek 19 września o godzinie 12 polskiego czasu w Opactwie Westminsterskim, gdzie królowa została koronowana w 1953 roku i brała ślub z księciem Filipem w 1947 roku. W Opactwie odprawiony był też pogrzeb królowej matki.

Grzyb, który zmienia owady w 'zombie' w polskich lasachGrzyb, który zmienia owady w "zombie" pojawił się w polskich lasach

Po uroczystościach pogrzebowych trumna z ciałem zostanie przewieziona do Windsoru, gdzie zostanie pochowana w kaplicy św. Jerzego. Królowa spocznie w kaplicy pamięci króla Jerzego VI, gdzie pochowani są również  jej rodzice - Jerzy VI i Elżbieta Bowes-Lyon, a także siostra królowej, księżniczka Małgorzata. W to miejsce przeniesiona zostanie również trumna z ciałem zmarłego rok temu księcia Filipa, który spoczywa królewskim skarbcu w kaplicy św. Jerzego.

Więcej o: