Najbezpieczniejsze kraje dla kobiet podróżujących w pojedynkę. Polska w pierwszej dziesiątce zestawienia

Choć coraz więcej podróżniczek decyduje się na zwiedzanie świata samodzielnie, to wiele z nich wciąż uważa to za zbyt ryzykowne. Z myślą o nich powstało specjalne zestawienie, które pozwoli na planowanie podróży z większym spokojem. Jakie kierunki są najbezpieczniejsze dla kobiet podróżujących solo?

Podróżowanie w pojedynkę z jednej strony stanowi wyjście ze strefy komfortu, a z drugiej może być bardzo satysfakcjonujące. Chociaż wiele kobiet chciałoby tego spróbować, to martwią je kwestie bezpieczeństwa. Przebywanie z dala od domu bez wsparcia bliskich może skutecznie zniechęcać do podjęcia pierwszego kroku. Firma Bounce przygotowała specjalne zestawienie w trosce o samotne podróżniczki. 

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Najbezpieczniejsze kraje dla kobiet podróżujących solo

Aby wyłonić najbezpieczniejsze kierunki, firma Bounce przeanalizowała ponad 30 krajów na całym świecie. W badaniach wzięła pod uwagę różne czynniki, takie jak przemoc domowa, odsetek liczby zabójstw czy podejście do równości płci.

Jak się okazało, najbezpieczniejszym kierunkiem dla kobiet podróżujących solo jest Irlandia. W tej kategorii Bounce przyznał jej aż 7,88 punktów na 10. Ten wyspiarski kraj nie cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. A szkoda! Można znaleźć tu liczne perełki i zróżnicowane krajobrazy. Bajkowe klify, zachwycające góry czy magiczne zamki to tylko niektóre z czekających tu atrakcji. 

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się Austria z ogólnym wynikiem bezpieczeństwa 7,70. Odnotowano tu stosunkowo niski odsetek przemocy domowej, a aż 79 proc. kobiet stwierdziło, że czuje się bezpiecznie, wracając do domu. Choć kraj ten kojarzy się głównie z Wiedniem, to warto odwiedzić tu także inne miejsca, a w szczególności wyjątkowe pasma górskie.

Najniższy stopień na podium przypadł Norwegii. Ten skandynawski kraj uzyskał ogólny wynik 7,45 i może pochwalić się najwyższym odsetkiem pań (83 proc.) czujących się bezpiecznie podczas nocnych powrotów do domu. Dodając do tego malownicze fiordy, kolorowe domki i jeziora, jest to idealny kierunek podróży. 

Bezpieczne kierunki dla kobiet podróżujących w pojedynkę

W zestawieniu firmy Bounce znalazły się łącznie 34 kraje. Co ciekawe, znajdziemy wśród nich także Polskę. Nasz kraj zamknął pierwszą dziesiątkę:

  1. Irlandia
  2. Austria
  3. Norwegia
  4. Słowenia
  5. Szwajcaria
  6. Hiszpania
  7. Portugalia
  8. Kanada
  9. Holandia
  10. Polska

Najniebezpieczniejsze kraje dla kobiet

Warto przyjrzeć się także ostatnim miejscom rankingu, które nie mogą pochwalić się wysokimi wynikami. Ostatnia pozycja powędrowała do Kolumbii, gdzie aż 37,4 proc. kobiet doświadczyła przemocy domowej. Drugie miejsce od końca zajęła Kostaryka, a trzecie Stany Zjednoczone.

Pełne zestawienie możecie zobaczyć tutaj

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: