Szklarska Poręba - atrakcje idealne na jesienny wyjazd. Zobacz Karkonoski Park Narodowy czy wodospady

Szklarska Poręba zlokalizowana w województwie dolnośląskim to atrakcyjne miejsce na spędzenie weekendu szczególnie jesienią. Piękne krajobrazy oraz okalająca z każdej strony natura onieśmiela pięknem. Wśród atrakcji warto wymienić Karkonoski Park Narodowy, górskie wodospady i muzea.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szklarska Poręba to niewielka miejscowość położona w dolinie rzeki Kamiennej, na Dolnym Śląsku. Atrakcyjna lokalizacja doceniana jest przez turystów, którzy szczególnie w sezonie letnim licznie odwiedzają to miejsce. Pomiędzy Karkonoszami a Górami Izerskimi czeka na nas piękno przyrody, malownicze widoki i ciekawe atrakcje. 

Szklarska Poręba - atrakcje, które warto odwiedzić

Nieopodal granicy z Republiką Czeską pomiędzy pasmem Karkonoszy i Górami Izerskimi znajduje się Szklarska Poręba. Niewielka miejscowość, zlokalizowana w sąsiedztwie rzeki Kamiennej oraz pięknej przyrody to ciekawy punkt na mapie, który warto odwiedzić o każdej porze roku. Jednak jesienią jest ta szczególnie malowniczo. 

Wybierające się na weekend do Szklarskiej Poręby warto zapoznać się z listą atrakcji turystycznych, które zastaniemy na miejscu. Przygodę warto rozpocząć od spaceru po Karkonoskim Parku Narodowym, który słynie z wysokich torfowisk, kotłów i stawów polodowcowych. Miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów są także dwa wodospady - Wodospad Szklarki, którego kaskady skręcają się spiralnie, spadając z wysokości 13 metrów i Wodospad Kamieńczyka, który jest iście czarujący. Nie można pominąć także Śnieżnych Kotłów, które porasta wiele chronionych gatunków roślin. Teren Karkonoskiego Parku Narodowego to 59 kilometrów kwadratowych, na których znajdziemy ponad 112 kilometrów szlaków.

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Jesienne atrakcje Szklarskiej Poręby

Będąc w Szklarskiej Porębie, warto odwiedzić także jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w całych Sudetach, na Złoty Widok. Panorama nad koronami drzew potrafi zapomnieć o czasie i problemach. Piękne widoki i fantastyczne zdjęcia w tym miejscu są gwarantowane. Warto odwiedzić także  karkonoskie skałki, o uroczej nazwie Trzy Świnki. Niezapomniane panoramy i ciekawe trasy znajdziemy także na trasie prowadzącej do Schronisko Wysoki Kamień.

Poza górskimi wędrówkami warto odwiedzić także: 

  • Muzeum Tanich Win,
  • Muzeum Ziemi Juna,
  • Wystawę modeli zbudowanych z klocków
  • Dom pisarzy Carla i Gerharta Hauptmanów
  • Rodzinny Park Rozrywki "Esplanada"
Więcej o: