Gdzie na weekend w Polsce? Naładuj baterie w najbardziej tajemniczych górach w kraju

Nasz kraj skrywa w sobie wiele zapierających dech w piersiach perełek - malowniczych jezior, łąk, wydm czy gór. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Wyjątkowe krajobrazy sprzyjają także krótkim wypadom. Gdzie na weekend w Polsce? Góry Sowie to miejsce, w którym z pewnością naładujecie baterie.

Krótki weekendowy wyjazd to świetny sposób na zregenerowanie się po ciężkich tygodniach pracy. W tym celu warto rozważyć miejsca wśród natury i malowniczych krajobrazów. W końcu spacery to samo zdrowie! Górskie wędrówki dotleniają organizm, usprawniają pracę układu krwionośnego oraz oddechowego. To idealna recepta na poprawienie kondycji serca i płuc. Gdzie na weekend w Polsce? Jednym z miejsc sprzyjających spacerom na łonie natury są Góry Sowie. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Gdzie na weekend w Polsce? Wybierz się w Góry Sowie

Góry Sowie to idealna propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. To pasmo górskie zlokalizowane jest w Sudetach, na terenie województwa dolnośląskiego. Góry często określa się mianem najbardziej tajemniczych w Polsce. Czekają tu na was zamki, wieże widokowe, a także sekretny tunel sięgający czasów hitlerowskich. Co warto zobaczyć podczas weekendu w Górach Sowich? 

Góry Sowie. Podziwiaj piękno natury na szlakach

Oczywiście wybierając się w te rejony, grzechem byłoby pominięcie górskiej wędrówki. Najpopularniejszym i najwyższym szczytem jest tu Wielka Sowa. Góra liczy 1015 m n.p.m. i zalicza się ją do Korony Gór Polski. Za największą atrakcję w tym miejscu uznaje się zachwycającą, ponad 100-letnią wieżę widokową. Zobaczycie z niej Sudety i Góry Sowie. Warto wybrać się także na Małą Sową (972 m n.p.m.) i Kalenicę (964 m n.p.m.).

Najciekawsze atrakcje - Góry Sowie. Tajemniczy zamek i tunel

Góry Sowie to nie tylko idealny kierunek na piesze wycieczki. Czeka tu na was także wiele ciekawych atrakcji. Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych jest Twierdza Srebrna Góra, czyli nie lada gratka dla miłośników historii i militariów. Budowla sięga XVIII wieku i zachwyca swoim ogromem. Warto odwiedzić również wnoszący się na szczycie Góry Chojna Zamek Grodno, który dawniej był jednym z największych warowni na Śląsku. Zachwyca on już od samego wejścia na dziedziniec - zobaczycie tam dwie płaskorzeźby lwów powstałe w XVI wieku.

Tajemniczy Kompleks Riese 

Za jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Górach Sowich uznaje się Kompleks Riese, który miał stanowić jedną z kwater głównych Adolfa Hitlera. Jego budowę rozpoczęto najprawdopodobniej w latach 1943-1945, jednak nigdy nie został ukończony. To właśnie tam zobaczycie owiane grozą tunele, hale oraz bunkry.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: