Pasażerowie tych samolotów skorzystają z darmowego Wi-Fi. Pierwsze testy jeszcze w tym roku

Wielu miłośników podróżowania ma jedno marzenie - darmowe Wi-Fi na pokładach samolotów. Możliwe, że już wkrótce spełni je holenderski przewoźnik KLM. Linia w tym roku rozpocznie pierwsze testy.

Długie godziny spędzone w samolocie to utrapienie dla wielu podróżujących. Niektórzy nadrabiają książkowe zaległości, inni uciekają do świata muzyki, a jeszcze inni zapadają w błogi sen. Zdarza się jednak, że nie mamy, jak zająć sobie czasu. Chcielibyśmy sprawdzić najnowsze informacje, odpowiedzieć na wiadomości lub obejrzeć ulubiony serial. Obecnie coraz więcej linii lotniczych oferuje na pokładach dostęp do WiFi - jednak w większości wypadków trzeba płacić za tę dodatkową usługę. Już wkrótce pasażerowie podróżujący z KLM będą mogli skorzystać z darmowego internetu. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

KLM wprowadza darmowe WiFi na pokładach samolotów

KLM po raz pierwszy testował WiFi już w 2013 roku. Obecnie na pokładach dostępny jest "Message Pass". W ramach niego, latając do krajów europejskich, otrzymujemy 30 minut darmowego korzystania z najpopularniejszych komunikatorów. W przypadku dłuższych podróży czas ten wzrasta do godziny. Co ciekawe, możemy odbierać i wysyłać wiadomości, jednak nie pliki wideo czy zdjęcia. Bardziej rozbudowane pakiety "Surf" i "Stream" kosztują już kilkadziesiąt euro - cena zależy od długości trwania lotu. Wkrótce ma jednak się to zmienić. 

Holenderski przewoźnik chce przeprowadzić okres próbny jeszcze w tym roku. Podczas jego trwania podróżujący otrzymają zniżkę na korzystanie z WiFi lub będą mogli z niego korzystać za darmo. Jednak jak szczerze przyznał przewoźnik, oferta dotyczy klientów... "wysokiej wartości". Może to oznaczać, że usługa będzie przeznaczone jedynie dla osób z wysokim statusem programu lojalnościowego Flying Blue lub tych latających w klasie biznes. 

Póki co KLM nie zdradza, kogo i jakie trasy obejmie oferta. Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze poczekać. Pierwsze testy mają rozpocząć się już przed końcem 2022 roku. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Źródło: insideflyer.nl

Więcej o: