19-latek utknął w 100-metrowej szczelinie zupełnie nagi. "Ryzyko upadku było nieuchronne"

W brazylijskim rezerwacie Mestre Alvaro w Serra doszło do nietypowej akcji ratunkowej. Odpowiednie służby ruszyły z pomocą młodemu mężczyźnie, który utknął w 100-metrowej szczelinie. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że był zupełnie nagi.

Choć dla niektórych sytuacja może wydawać się nieco zabawna, to 19-latkowi, który utknął w szczelinie, zdecydowanie nie było do śmiechu. Podobnie jak ratownikom, którzy mieli jego życie w swoich rękach i musieli przeprowadzić bardzo trudną akcję.  

Zobacz wideo Policyjni piloci i ratownicy TOPR pomogli kobiecie, która złamała nogę na górskim szlaku

19-latek utknął w 100-metrowej szczelinie zupełnie nagi. Służby ruszyły z pomocą

Jak podaje UOL Noticias, bliscy młodego mężczyzny zgłosili jego zaginięcie we wtorek 6 sierpnia. Akcję ratowniczą rozpoczęto kolejnego dnia po południu tuż po tym, gdy jeden z turystów spacerujących po rezerwacie  usłyszał wołanie o pomoc. Okazało się, że 19-latek utknął w 100-metrowej szczelinie, która znajduje się około 30 kilometrów od miejscowości, w której mieszka, i nie potrafi samodzielnie się z niej wydostać.

Wysłano ekipę, która na miejscu zdarzenia stwierdziła, że ofiara znajdowała się w szczelinie między dwiema ścianami, nie mogła się wydostać, a ratownicy nie mieli jak do niej zejść. Na miejsce wezwano helikopter z koszem ratunkowym

 - czytamy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wydostanie nastolatka ze szczeliny nie było proste.

Znaleźliśmy go w bardzo trudnym punkcie dostępu, gdzie ryzyko upadku było nieuchronne. Akcję ratowniczą musieliśmy przeprowadzić za pomocą kosza ratunkowego. Szczelina miała około 80 do 100 metrów. Do kosza musieliśmy użyć wydłużonej liny, 63-metrowej

- wyjaśnił major Pablo Angely Marques. Nagranie z akcji ratunkowej trafiło do sieci.

Nastolatek trafił do szpitala. Nie pamiętał, co się stało

Widząc nagiego nastolatka, służby próbowały dowiedzieć się, co się wydarzyło. Niestety, 19-latek twierdził, że niewiele pamięta. Miał jednak świadomość, że do rezerwatu przyjechał ze swoimi przyjaciółmi.

Po udanej akcji ratunkowej został przewieziony do szpitala. Doznał licznych otarć i stłuczeń, a jego organizm po długim pobycie w szczelinie wychłodził się. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża. Mimo to jeszcze przez jakiś czas pozostanie pod obserwacją personelu medycznego.

Więcej o: