To miejsce rzuca urok na turystów. Tutaj spróbujesz Ciasta Księżniczki i Smoczej Krwi

Wystarczy jeden krok - granice rzeczywistości, którą znamy, powoli się rozpływają, ustępując miejsca baśniowej krainie. Zapach smażonych naleśników, przywodzących na myśl dzieciństwo, łączy się tutaj z bajkowymi motywami i aurą oniryzmu. Gdzie znajduje się cukiernia, uznawana za najbardziej magiczną na świecie?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Miejsce, które zachwyca nie tylko dzieci, ale i dorosłych — mówi się, że rzuca urok na turystów. Dbałość o każdy detal, kolorowe dekoracje i motywy, dzięki którym wnętrze do złudzenia przypomina bajkową przestrzeń. Tak w kilku słowach można opisać cukiernię Little Kook w Atenach, jedną z najsłynniejszych w Europie. 

Drzwi do obcej krainy

W okolicy cukierni, znajdującej się zaledwie kilkaset metrów od stacji metra Monastiraki, można podziwiać wiele najważniejszych atrakcji i budowli Aten, takich jak Biblioteka Hadriana czy park Platia Koumoundourou. Ponadto sam lokal przyciąga uwagę turystów już z daleka, zanim przekroczą jego próg — Little Kook tworzy bowiem pewną kompozycję, która uwzględnia również bogaty wystrój na zewnątrz. Przez wąską uliczkę i kilka budynków ciągną się kolorowe ozdoby i dodatki wzbogacone dźwiękami melodii.

Szczyptę magii dodają również stroje obsługi, która ubrana jest w zależności od obowiązującego w danym okresie motywu przewodniego. Zmienia się on średnio co dwa miesiące, aby uniknąć monotonii. Lokal przeistaczał się już między innymi w mieszkanie "Kopciuszka", "Piotrusia Pana" czy "Alicji w Krainie Czarów". 

 

Wystrój najbardziej bajkowej cukierni w Europie ulega również zmianie w zależności od obowiązujących w danym okresie świąt. Stąd też na zbliżające się Halloween Little Kook stanie się krainą potworów i demonów, z kolei w grudniu we wnętrzu zagoszczą fantastyczne elfy, świąteczne skrzaty i figurki z "Dziadka do Orzechów". 

Niebo na talerzu

Little Kook to miejsce, które prawdopodobnie nie będzie odpowiednie dla osób ograniczających cukier w diecie. Menu pełne jest bowiem różnego rodzaju słodkości; naleśników, ciast, lodów oraz innych deserów, których nazwy oddają baśniowy klimatmożna zamówić między innymi Ciasto Księżniczki czy Smoczą Krew. Ceny są jednak dosyć wysokie, przykładowo, jak informuje travelovcy.pl: 

  • – espresso – 3€/3,50€
  • – cappuccino – 3,80€/4,50€
  • – americano – 3,90€/4,30€
  • – irish coffee – 7€
  • – pancakes – 7,40€
  • – duży kawałek ciasta – 5,50€-8€

W opiniach o lokalu często pojawiają się jednak sugestie o nadmiernej słodyczy serwowanych deserów.

Zamówiliśmy czekoladę do picia, kawę z pączkiem i kawałek ciasta, który okazał się ogromny. Wszystko było bardzo słodkie, byliśmy wręcz przesłodzeni.

- wspominają autorzy bloga travelovcy.pl. Mimo wszystko atmosfera, w jakiej serwowane są słodkości, sprawia, że nawet przeciętny smak rozmywa się na tle baśniowego otoczenia i wrażenia, jakby otworzyły się wrota do krainy dzieciństwa. 

 

Źródła: National Geographic, travelovcy.pl

Więcej o: