W końcu otwierają się na odwiedzających. Turystyczny raj bez testów

Dobra informacja dla osób, które długo musiały odkładać wakacyjne plany. Nowa Zelandia znosi wszystkie restrykcje związane z COVID-19. Od teraz można wjechać do kraju bez testów i certyfikatu szczepień.

Nowa Zelandia to malowniczy kraj położony na południowo-zachodnim Pacyfiku, niedaleko Australii. Na turystów czekają tu wyjątkowe i zróżnicowane krajobrazy - zielone wzgórza, lasy deszczowe, rajskie plaże czy fiordy, niczym z Władcy Pierścieni. Swoją drogą to właśnie tutaj realizowano zdjęcia do "Hobbita". Nic więc dziwnego, że państwo znajduje się na wakacyjnych listach życzeń tak wielu osób. Choć wiele osób odłożyło swoje wyjazdowe plany ze względu na ograniczenia, już teraz mogą zacząć planować podróż marzeń. 

Zobacz wideo Na świecie są tylko cztery kolory paszportów. Dlaczego?

Nowa Zelandia znosi ograniczenia 

Nowa Zelandia długo była jednym z krajów z najsurowszymi restrykcjami dla turystów. W czerwcu tego roku zdecydowała się na otwarcie granic dla osób w pełni zaszczepionych... pod warunkiem że po przylocie poddały się szeregowi testów. O rajskich wakacjach musiały jednak zapomnieć niezaszczepieni turyści. Jak poinformowała Nowa Zelandia na stronie rządowej, teraz wszystkie restrykcje zostają zniesione, a nowe zasady obowiązują od 13 września 2022 roku. 

Sytuacja zmieni się przede wszystkim dla niezaszczepionych podróżnych, którzy w końcu będą mogli wjechać do kraju. Nie są wymagane już certyfikaty szczepień, nie trzeba również poddawać się testom po przyjeździe. Choć nie jest to obowiązkowe, to rząd zachęca jednak, by wykonać je w pierwszym, piątym oraz szóstym dniu wakacji. Chętni otrzymają szybkie testy antygenowe bezpłatnie na lotnisku. 

Co istotne, wciąż trzeba będzie pamiętać o wypełnieniu deklaracji wjazdowej. Zrobicie to elektronicznie, a dokument zostanie wysłany na waszego maila. Więcej informacji znajdziecie na rządowej stronie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: