Wybierasz się do Włoch? Koniecznie odwiedź te miejsca. TripAdvisor uznał je za najpiękniejsze

Planujesz wyjazd do Włoch na urlop? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź miejsca z listy TripAdvisora. Serwis wybrał pięć najpiękniejszych lokalizacji słonecznej Italii.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewelina Lisowska zwiedza Rzym

Włochy są jednym z ulubionych krajów wakacyjnych. Nic dziwnego, znajdują się na południu Europy, więc pogoda jest przyjemna nawet poza sezonem, do tego jest tam mnóstwo plaż i atrakcji turystycznych. Niedawno portal TripAdvisor stworzył listę pięciu najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Wykaz z pewnością ułatwi wybór miejsca na wakacje.

Najpiękniejsze miejsca we Włoszech. Na liście są dwa ważne miasta

Lista najpiękniejszych miejsc we Włoszech nie może się obyć bez miast. Portal TripAdvisor wybrał dwa - Rzym i Wenecję. 

Rzym to największe miasto i zarazem stolica Włoch. Wieczne Miasto zachwyca cały czas. Tutaj miesza się teraźniejszość i przeszłość - Watykan, Koloseum, Forum i Patheon współistnieją obok pięciogwiazdkowych, okazałych hoteli. Świadkami historii miasta są też obiekty kulturalne: Galleria Borghese, Narodowa Galeria Sztuki Starożytnej i Teatro dell'Opera di Roma.

Wenecja to jedno z najbardziej znanych miast Włoch. Nazywane pływającym miastem, jest miejscem wyjątkowym. Warto wspomnieć cudowne, barwne mozaiki w bazylice św. Marka, Pałac Dożów (dawna siedziba książąt weneckich) ze złotymi i marmurowymi zdobieniami czy renesansową wieżę zegarową na placu św. Marka. Ciekawym miejscem jest sklep Scriba z ręcznie robioną papeterią.

Najpiękniejsze miejsca we Włoszech. TripAdvisor wskazał trzy regiony

Portal TripAdvisor wskazał też trzy regiony Włoch na liście najpiękniejszych miejsc. Należą do nich:

Toskania jest kojarzona przede wszystkim z pięknymi winnicami produkującymi jedne z najlepszych win na świecie. Ale są tu też mające setki lat zamki będące hotelami i atrakcjami turystycznymi. Ważnymi punktami regionu miasta - Piza ze słynną krzywą wieżą oraz Siena, która co roku organizuje wyścigi konne w średniowiecznym stylu.

Apulia jest miejscem jak z pocztówki. Wokół znajduje się szmaragdowa woda, a budynki mają bielone ściany. Odwiedzając Apulia warto spróbować owoców morza w renomowanych restauracjach. Warto też wybrać się na tradycyjne włoskie lody. 

Cinque Terre jest ostatnim elementem na liście najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Co wyróżnia ten region? Przede wszystkim pięć kultowych, barwnych wiosek na klifach nad brzegiem Morza Śródziemnego. Plaże Riwiery Włoskiej zachwycają pięknem, które warto podziwiać spacerując po szlakach. Po drodze warto zwiedzić Castello Doria, średniowieczną fortecę na skale. 

Więcej o: