Nie musisz jechać aż do Boliwii po zdjęcie na tle "lustrzanego jeziora". Znamy inne takie miejsce

Marzy ci się zdjęcie na tle "lustrzanego jeziora"? Nie musisz jechać aż do Boliwii nad Salar de Uyuni, czyli największe solnisko na świecie. Inne tego typu cudowne miejsce znajduje się również w Japonii. Do niedawna było praktycznie nieznane, a jedna fotografia rozsławiła je na cały świat.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Zawsze myślałem, że Japonia to tylko betonowy las". Marcin Krukowski z Japonii

"Lustrzane jezioro" to gratka dla fotografów. Odbijająca otoczenie tafla cudownie prezentuje się na zdjęciach. Najbardziej znany tego typu zbiornik to Salar de Uyuni, które znajduje się w Boliwii, a dokładniej w Andach na wysokości 3653 metrów. Co ciekawe, zbiornik o powierzchni 10,5 tys. km tak naprawdę nie jest jeziorem, tylko solniskiem, czyli pozostałością po słonym jeziorze.

Ostatnio zrobiło się głośno o innym, równie pięknym "jeziorze lustrzanym", które też nie jest jeziorem, tylko plażą. Znajduje się w Azji, a dokładniej, w Kraju Kwitnącej Wiśni

 

W Japonii zakwitły wiśnieRozrywka wcześniej zarezerwowana dla rodziny cesarskiej. Dziś przyciąga tłumy

Lustrzana plaża Chichibugahama to idealne miejsce dla fotografów. Powstają tu cudowne kadry

W przeciwieństwie do boliwijskiego solniska, plaża Chichibugahama w Japonii nie była powszechnie znana. To zmieniło się jednak w 2016 roku, po konkursie fotograficznym zorganizowanym, aby ożywić lokalną turystykę. Jurorów zachwyciło zdjęcie przedstawiające dwójkę dzieci odbijających się w płytkich wodach na plaży Chichibugahama. 

 

Od tamtej pory nieznana japońska plaża przyciąga rzesze turystów. Mnóstwo osób odwiedza to miejsce, aby zrobić sobie piękne zdjęcie z naturalnym efektem lustrzanego odbicia. Z rozgłosu skorzystały władze miasta Mitoyo. Na stronie internetowej Mitoyo City pojawiło się wiele ciekawych informacji dla turystów:

  • poradnik jak zrobić idealne zdjęcie w Chichibugahamie,
  • kalendarz z godzinami przypływów,
  • harmonogram zachodów słońca.

Japonia to kraj gdzie nowoczesność współgra z bogatą historią, a współczesna architektura dużych miast kontrastuje z drewnianą zabudową małych miasteczek bądź wsi. 

Mt. Fuji jest najwyższym szczytem w Japonii (3776 m n.p.m.), a dodatkowo jest to wulkan. Japończycy personifikują górę nazywając ją Fuji-san (Pan Fuji). JAPONIA

Instagramerzy uwielbiają plażę w Chichibugahamie. Powstało tu mnóstwo zdjęć

Plaża Chichibugahama ma własny profil na Instagramie z albumem najlepszych zdjęć zrobionych przez turystów. 

Jak zrobić idealne zdjęcie na plaży Chichibugahama? Na stronie miasta twórcy radzą m.in., by:

  • wybrać się na plażę podczas zachodu słońca,
  • zdjęcie robić przy bezwietrznej pogodzie, aby wiatr nie tworzył fal na wodzie,
  • starać się trzymać blisko tafli wody.

Popularnymi motywami, jakie widać na wielu fotografiach, są parasole, balony, a także podskakujący ludzie, którzy tworzą wyjątkowy efekt. 

 
Więcej o: