Gdzie na wakacje jesienią i zimą? Trzy idealne propozycje dla osób tęskniących za słońcem

Dni w Polsce stają się coraz krótsze, a na niebie coraz częściej goszczą deszczowe chmury. W związku z tym zaczynamy myśleć o ucieczce do miejsc, które dostarczą nam nieco witaminy D. Jakie kraje warto rozważyć? Podpowiadamy, gdzie wybrać się na wakacje jesienią i zimą.

Kto powiedział, że wakacje muszą kończyć się wraz z kalendarzowym latem? Warto rozplanować sobie wypoczynek także jesienią i zimą, kiedy najbardziej tęsknimy za słońcem i wysokimi temperaturami. Świetną okazją do tego może okazać się m.in. długi weekend czekający na nas już w listopadzie. Gdzie na wakacje jesienią i zimą? Oto nasze propozycje. 

Zobacz wideo Ocean i surfing w Europie. Zdążysz nawet w długi weekend

Jesienny urlop na Fuerteventurze

Fuerteventura to malownicza hiszpańska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim (zaledwie 100 km od Afryki) i tworząca część archipelagu Wysp Kanaryjskich. Miejsce zachwyca turystów rozległymi plażami z turkusową wodą i białym piaskiem. Nie dziwi fakt, że urlopowicze stawiają na ten kierunek także w okresie jesienno-zimowym. Kiedy w Polsce wyciągamy ciepłe ubrania, na Fuerteventurze wciąż panują wysokie temperatury. Od września do listopada termometry wciąż mogą wskazywać tu powyżej 25 stopni Celsjusza.

Gdzie na wakacje jesienią i zimą? Poleć na Cypr 

Inną ciekawą propozycją na jesienno-zimowy urlop jest Cypr, czyli niewielka wyspa zlokalizowana nad Morzem Śródziemnym. Również tutaj macie możliwość naładowania baterii w towarzystwie szumu fal, lazurowej wody i ciepłych promieni słonecznych. Cypr to także nie lada gratka dla miłośników historii. Znajdziecie tu wiele starożytnych zabytków - grobów, ruin czy katakumb. 

Co ważne, pogoda nie zawodzi tu praktycznie przez cały rok! W październiku i listopadzie średnie temperatury wynoszą około 25-26 stopni Celsjusza. W grudniu możecie liczyć nawet na 18-20 stopni.

 Wakacje poza sezonem - Turcja

Turcja okazała się najpopularniejszym zagranicznym kierunkiem Polaków w wakacje 2022. Nic dziwnego! Kraj ten kusi pięknymi plażami, zabytkami oraz wysokimi temperaturami. Pogoda nie zawiedzie was także poza sezonem. W październiku w okolicach kurortów Antalya, Side i Alanya termometry średnio wynoszą około 24-25 stopni Celsjusza. W listopadzie również możecie liczyć na temperatury powyżej 20 stopni, a w grudniu około 18 oczek powyżej zera. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: