Gdzie na wakacje jesienią i zimą? Trzy idealne propozycje dla osób tęskniących za słońcem

Dni w Polsce stają się coraz krótsze, a na niebie coraz częściej goszczą deszczowe chmury. W związku z tym zaczynamy myśleć o ucieczce do miejsc, które dostarczą nam nieco witaminy D. Jakie kraje warto rozważyć? Podpowiadamy, gdzie wybrać się na wakacje jesienią i zimą.

Kto powiedział, że wakacje muszą kończyć się wraz z kalendarzowym latem? Warto rozplanować sobie wypoczynek także jesienią i zimą, kiedy najbardziej tęsknimy za słońcem i wysokimi temperaturami. Świetną okazją do tego może okazać się m.in. długi weekend czekający na nas już w listopadzie. Gdzie na wakacje jesienią i zimą? Oto nasze propozycje. 

Zobacz wideo Ocean i surfing w Europie. Zdążysz nawet w długi weekend

Jesienny urlop na Fuerteventurze

Fuerteventura to malownicza hiszpańska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim (zaledwie 100 km od Afryki) i tworząca część archipelagu Wysp Kanaryjskich. Miejsce zachwyca turystów rozległymi plażami z turkusową wodą i białym piaskiem. Nie dziwi fakt, że urlopowicze stawiają na ten kierunek także w okresie jesienno-zimowym. Kiedy w Polsce wyciągamy ciepłe ubrania, na Fuerteventurze wciąż panują wysokie temperatury. Od września do listopada termometry wciąż mogą wskazywać tu powyżej 25 stopni Celsjusza.

'Milionerzy'. Które drzewo nie należy do iglastych? "Milionerzy". Padło podróżnicze pytanie. Które drzewo nie jest iglaste?

Gdzie na wakacje jesienią i zimą? Poleć na Cypr 

Inną ciekawą propozycją na jesienno-zimowy urlop jest Cypr, czyli niewielka wyspa zlokalizowana nad Morzem Śródziemnym. Również tutaj macie możliwość naładowania baterii w towarzystwie szumu fal, lazurowej wody i ciepłych promieni słonecznych. Cypr to także nie lada gratka dla miłośników historii. Znajdziecie tu wiele starożytnych zabytków - grobów, ruin czy katakumb. 

Co ważne, pogoda nie zawodzi tu praktycznie przez cały rok! W październiku i listopadzie średnie temperatury wynoszą około 25-26 stopni Celsjusza. W grudniu możecie liczyć nawet na 18-20 stopni.

Zakopane, Krupówki (zdjęcie ilustracyjne) Zakopane bezpodstawnie pobiera opłaty od turystów. Radny pozywa miasto

 Wakacje poza sezonem - Turcja

Turcja okazała się najpopularniejszym zagranicznym kierunkiem Polaków w wakacje 2022. Nic dziwnego! Kraj ten kusi pięknymi plażami, zabytkami oraz wysokimi temperaturami. Pogoda nie zawiedzie was także poza sezonem. W październiku w okolicach kurortów Antalya, Side i Alanya termometry średnio wynoszą około 24-25 stopni Celsjusza. W listopadzie również możecie liczyć na temperatury powyżej 20 stopni, a w grudniu około 18 oczek powyżej zera. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: