"Milionerzy". Padło podchwytliwe pytanie, emocje sięgały zenitu. Jak poradziła sobie uczestniczka?

"Milionerzy" to jeden z najbardziej lubianych teleturniejów. W 561. odcinku programu Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie o to "które drzewo nie należy do iglastych". I choć wydaje się, że to proste, podane odpowiedzi mogły zmylić nawet znawców.

"Milionerzy" to teleturniej, w którym padają pytania z różnych dziedzin. Niektóre są zaskakujące lub podchwytliwe, w innych należy wykazać się dużą, specjalistyczną wiedzą. Aby wygrać milion, trzeba bezbłędnie odpowiedzieć na 12 pytań. Pomocą w rozgrywce są trzy koła ratunkowe: pytanie do publiczności, telefon do przyjaciela oraz "pół na pół". W ostatnim odcinku programu Hubert Urbański zadał uczestniczce podróżnicze pytanie za dwa tysiące złotych. 

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o hejcie po "Milionerach": Nie zgłosiłam się tam, bo uważam, że jestem omnibusem

Więcej ciekawych artykułów o teleturniejach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

"Milionerzy". Które drzewo nie jest iglaste?

Kobieta bez problemu przebrnęła przez pierwsze zagadnienia. Następnie usłyszała na pierwszy rzut oka proste pytanie. Brzmiało ono tak: Które drzewa nie należą do iglastych? Odpowiedzi mocno ją zaskoczyły, bo niektóre nazwy słyszała po raz pierwszy. Musiała wybrać jedną z czterech:

  • A) daglezja,
  • B) modrzew,
  • C) sumak,
  • D) cis.

Uczestniczka poprosiła o koło ratunkowe. Wybrała podpowiedź publiczności. Po chwili namysłu definitywnie zaznaczyła odpowiedzieć C - sumak. Kobieta podjęła dobrą decyzję, bo okazało się, że sumak jest niskim drzewem liściastym. Uczestniczka mogła więc grać dalej.

"Milionerzy". Główną nagrodę zdobyto cztery razy

Milion złotych wygrali w 2010 roku Krzysztof Wójcik, w 2018 roku Maria Romanek, a w 2019 roku Katarzyna Kant-Wysocka. Jako ostatni główną nagrodę zdobył Jacek Iwaszko. 23 września 2021 usłyszał pytanie o, to kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie. Wybrał odpowiedź: 1 stycznia 1001. Dzięki temu mógł cieszyć się z wygranego miliona złotych. 

Więcej o: