Kobieta przez 40 lat nakładała krem z filtrem tylko na twarz. Teraz skóra na jej szyi wygląda źle

Kremu z filtrem UV powinniśmy używać przez cały rok. Najlepiej nakładać go na twarz i szyję. W innym przypadku po latach będziemy się skarżyć na zły stan skóry. Przekonała się o tym pewna kobieta, której zdjęcie na Twitterze opublikował lekarz dermatolog.

O tym, że używanie kremów z filtrem jest ważne, trzeba cały czas powtarzać. Zazwyczaj nakładamy go na twarz tylko w czasie największych upałów, a mnóstwo osób pomija przy tym zabiegu szyję. Jest to ogromny błąd, gdyż nasza skóra przez cały rok jest narażona na promieniowanie ultrafioletowe. Tak samo istotne jawi się smarowanie kremem szyi. Dlaczego? W najlepszym przypadku szybko możemy "dorobić się" przebarwień i zmarszczek. Właśnie to spotkało 92-letnią kobietę, która chroniła twarz przed słońcem, a o szyi całkiem zapominała. 

Zobacz wideo Ile trzeba nałożyć kremu z SPF, by ochronić się przed słońcem?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Promieniowanie słoneczne może uszkodzić komórki skóry

Dermatolog z Woodmere w stanie Nowy Jork, dr Avi Bitterman, opublikował na swoim Twitterze zdjęcie 92-latki, która przez ponad 40 lat smarowała kremem z filtrem tylko twarz. Można więc zauważyć różnice między skórą w tym rejonie a skórą na szyi. Wieloletni brak ochrony wywołał nieprzyjemne kosmetyczne skutki - szyja jest pokryta przebarwieniami i zmarszczkami. Post zdobył ogromną popularność i chętnie był komentowany przez internautów.

Moja mama zawsze powtarzała, że twarz kończy się tam, gdzie piersi. Uszy też są częścią twojej twarzy

- napisała użytkowniczka Twittera. 

Warto podkreślić, że zdjęcie opublikowane zostało w czasopiśmie "Journal of The European Academy of Dermatology and Venereology" w 2021 roku.

Problemy skórne nie są jedynym skutkiem ekspozycji na promieniowanie słoneczne. O wiele poważniejszy jest rak skóry, który, według danych American Cancer Society, występuje coraz częściej. 

Co zrobić, by ochronić się przed promieniowaniem UV?

Przede wszystkim nie możemy zapominać o kremie z filtrem. Im mocniejszy będzie, tym lepiej. Powinniśmy nakładać go na wszystkie wyeksponowane części ciała. Warto też nosić czapki lub chusty, by ochronić głowę i oczy. 

Więcej o: