Śnieg w Tatrach. Zima znów zaskoczyła turystów? Na szczytach pojawił się pierwszy biały puch

W ostatnich dniach w naszym kraju panuje iście jesienna aura. Opady deszczu i spadek temperatur to typowy obraz w całym kraju. W Tatrach z kolei można już poczuć zimowy klimat. W nocy z niedzieli na poniedziałek spadł tam pierwszy śnieg.

Choć w kalendarzu wciąż mamy lato, to w Tatrach spadł pierwszy śnieg. Biały puch można było zauważyć na kamerach na drugim co do wysokości tatrzańskim szczycie - Łomnicy. Jak będzie wyglądać pogoda w najbliższych dniach? Czy czeka nas więcej opadów? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Śnieg w Tatrach. Znaczne ochłodzenie w wyższych partiach gór

Łomnica liczy 2634 m n.p.m. i jest drugim co do wysokości szczytem, zaraz po Gerlachu (2655 m n.p.m.). Jak poinformował Tygodnik Podhalański, temperatura spadła tam do -2,8 stopni Celsjusza.  

Na Kasprowym mróz nie chwycił, minimalna temperatura w nocy wynosiła 1,3 st. C. W najbliższych dniach opady śniegu w Tatrach już nam nie grożą. Z jednej strony opadów będzie mniej, z drugiej zrobi się nieco cieplej

- czytamy. 

Obecna sytuacja w górach nie sprzyja także pieszym wędrówkom. Na najwyższych szczytach wiatr wieje z prędkością do 100 km/h. 

Prognoza pogody - Tatry

Zgodnie z prognozami pogody najbliższe dni w Tatrach także będą chłodne. Termometry będą pokazywać jedynie kilka kresek powyżej zera, natomiast temperatura odczuwalna może wynosić kilka stopni poniżej zera. W okolicach Łomnicy najchłodniej ma być w piątek. Temperatura ma wówczas wynieść tylko dwa stopnie Celsjusza. Z kolei w czwartek w rejonach Kasprowego Wierchu i Morskiego Oka przewidywane są ulewy oraz burze. 

Przez cały tydzień pogoda nie będzie sprzyjała wycieczkom. Opady deszczu i niskie temperatury sprawią, że na szlakach pojawi się lód. W najbliższych dniach zachęca się do wybierania jedynie niższych partii Tatr - te wyższe mogą okazać się niebezpieczne. Warto przyszykować sobie także cieplejsze ubrania. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: