Śnieg w Tatrach. Zima znów zaskoczyła turystów? Na szczytach pojawił się pierwszy biały puch

W ostatnich dniach w naszym kraju panuje iście jesienna aura. Opady deszczu i spadek temperatur to typowy obraz w całym kraju. W Tatrach z kolei można już poczuć zimowy klimat. W nocy z niedzieli na poniedziałek spadł tam pierwszy śnieg.

Choć w kalendarzu wciąż mamy lato, to w Tatrach spadł pierwszy śnieg. Biały puch można było zauważyć na kamerach na drugim co do wysokości tatrzańskim szczycie - Łomnicy. Jak będzie wyglądać pogoda w najbliższych dniach? Czy czeka nas więcej opadów? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Śnieg w Tatrach. Znaczne ochłodzenie w wyższych partiach gór

Łomnica liczy 2634 m n.p.m. i jest drugim co do wysokości szczytem, zaraz po Gerlachu (2655 m n.p.m.). Jak poinformował Tygodnik Podhalański, temperatura spadła tam do -2,8 stopni Celsjusza.  

Na Kasprowym mróz nie chwycił, minimalna temperatura w nocy wynosiła 1,3 st. C. W najbliższych dniach opady śniegu w Tatrach już nam nie grożą. Z jednej strony opadów będzie mniej, z drugiej zrobi się nieco cieplej

- czytamy. 

Obecna sytuacja w górach nie sprzyja także pieszym wędrówkom. Na najwyższych szczytach wiatr wieje z prędkością do 100 km/h. 

Cypr to idealny kierunek na jesienny urlop. Lazurowa woda i wysokie temperatury jesienią. Zaplanuj urlop na Cyprze

Prognoza pogody - Tatry

Zgodnie z prognozami pogody najbliższe dni w Tatrach także będą chłodne. Termometry będą pokazywać jedynie kilka kresek powyżej zera, natomiast temperatura odczuwalna może wynosić kilka stopni poniżej zera. W okolicach Łomnicy najchłodniej ma być w piątek. Temperatura ma wówczas wynieść tylko dwa stopnie Celsjusza. Z kolei w czwartek w rejonach Kasprowego Wierchu i Morskiego Oka przewidywane są ulewy oraz burze. 

Pielgrzymów zaatakowały szerszenie. Wśród poszkodowanych małe dziecko Pielgrzymów zaatakowały szerszenie. Wśród poszkodowanych małe dziecko

Przez cały tydzień pogoda nie będzie sprzyjała wycieczkom. Opady deszczu i niskie temperatury sprawią, że na szlakach pojawi się lód. W najbliższych dniach zachęca się do wybierania jedynie niższych partii Tatr - te wyższe mogą okazać się niebezpieczne. Warto przyszykować sobie także cieplejsze ubrania. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: