Słynna grecka plaża zamknięta dla turystów. "Urwał się kawałek skały"

Władze na jońskiej wyspie Zakynthos zamknęły słynną grecką plażę Navagio. Wszystko po to, by po trzęsieniu ziemi zadbać o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców. Miejsce oblegane przez odwiedzających jest niedostępne do odwołania.

Grecja leży w regionie o wysokiej aktywności sejsmicznej. I choć większość trzęsień ziemi nie jest niebezpieczna, to zdarzają się i takie, w wyniku których dochodzi do poważnych sytuacji. Tak stało się w 2018 roku na plaży Navagio - w wyniku osuwiska rannych zostało siedem osób.

Zobacz wideo Wygląda ładnie? Ta 'rafa koralowa' to same śmieci

Grecja. Popularna plaża Navagio na Zakynthos zamknięta po osuwisku  

Jak podaje Greek Reporter, w czwartek 8 września po godzinie 10:30 czasu lokalnego jedną z najpopularniejszych plaż w Grecji - Navagio - dotknęło trzęsienie ziemi. Jego średnia siła wynosiła ok. 5,3 stopni w skali Richtera. Doprowadziło to do osunięcia się fragmentu klifu w okolicach Zatoki Wraku. Mieszkańcy i turyści zostali natychmiast ewakuowani.

Więcej najnowszych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularna plaża na Zakynthos zamknięta po osuwisku. Do sieci trafiły nagrania

W sieci pojawiły się nagrania z osuwiska na plaży Navagio.

Według Instytutu Geodynamiki Narodowego Obserwatorium w Atenach, epicentrum wstrząsu znajdowało się na obszarze morskim 57 kilometrów na południowy zachód od miasta Lixouri na Kefalonii. Ateńska gazeta "Kathimerini" poinformowała też, że Szef Organizacji Planowania i Ochrony Antysejsmicznej oraz profesor geologii Efthymios Lekkas powiedział w czwartek agencji informacyjnej AMNA, że osuwisko wskazuje na niebezpieczeństwa występujące na plaży Navagio.

I choć nikomu nic się nie stało, to w celu utrzymania bezpieczeństwa, greckie władze zamknęły słynną plażę, znaną również jako plaża Shipwreck. Zakaz przebywania na plaży turystów i wpływania łodzi obowiązuje do odwołania.

Więcej o: