Przed tobą długi lot? Zabierz ze sobą piłeczkę tenisową. Może okazać się pomocna

Okazuje się, że piłeczka tenisowa służy nie tylko do grania w tenisa. Ma mnóstwo zaskakujących zastosowań. Na przykład pomaga w praniu, natomiast zabranie jej na pokład samolotu może poprawić komfort podróży.

Długa podróż samolotem lub pociągiem to ogromne obciążenie dla kręgosłupa i kończyn. Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji sprawia, że czujemy dyskomfort. Zastanawiamy się więc nad tym, co możemy zrobić, by podróżowało nam się lepiej. Wiele osób inwestuje w specjalne masażery i często wydaje mnóstwo pieniędzy. Jest jednak sposób, by poprawić komfort podczas podróży bez rujnowania budżetu. To piłeczka tenisowa. Bez niej bagaż podręczny będzie niekompletny. Do czego możesz użyć tego niepozornego przedmiotu?

Gdzie na weekend w Polsce? Oto kilka propozycji na rodzinny wypad. Możesz wyruszyć do prawdziwej szkoły magii Gdzie wybrać się na weekend w Polsce? Kilka propozycji na rodzinny wypad

Więcej ciekawych artykułów o podroży znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Piłeczka tenisowa w podróży. Dlaczego warto ją ze sobą zabierać?

Mały przedmiot, który ma wiele zastosowań - to bez wątpienia trafny opis piłeczki tenisowej. Co ważne, nie jest niebezpieczna i można ją z powodzeniem wnieść na pokład samolotu. Ten mały gadżet przyda się, gdy podróż zacznie być męcząca. Użycie jej do masażu sprawi, że poprawi się krążenie krwi i przestaniemy odczuwać ból oraz dyskomfort. Nie musimy więc wydawać pieniędzy na poduszki i masażery. Jak z niej korzystać? Oto kilka sposobów:

  1. Umieść przedmiot pod stopami i nim obracaj. To sprawi, że pobudzi się krążenie.
  2. Jeśli chcesz rozluźnić mięśnie nadgarstka, złap piłeczkę i wykonuj nią kuliste ruchy. 
  3. Masuj gadżetem łydki. Dzięki temu uśmierzysz ból.

Jak radzić sobie podczas długiej podróży?

Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie - tutaj najlepiej sprawdzi się woda i napój izotoniczny. Podczas lotu możemy też przechadzać się do pokładzie, więc warto korzystać z tego udogodnienia. Pamiętajmy również o ćwiczeniach rozciągających. 

Stewardesa podpowiada, czego unikać na pokładzie Stewardesa ujawnia. "Obiecaj mi, że tego nie zrobisz"

Więcej o: