Gdzie na weekend w Polsce? Kilka propozycji na rodzinny wypad. Wśród nich prawdziwa szkoła magii

Jeśli mamy ochotę wyrwać się z domu, nie posiadając zbyt wielu dni wolnych od pracy, dobrym rozwiązaniem jest wyjazd na dwa dni. Rodzinny wypad, lub spontaniczny odpoczynek z przyjaciółmi to świetna forma oderwania się od obowiązków. Sprawdzamy gdzie wybrać się na weekend w Polsce.
Zobacz wideo WEEKEND.GAZETA.PL. Jesteśmy tu dla Was!

Wybierając się na weekend, powinniśmy w pierwszej kolejności określić rodzaj i charakter wypoczynku. Jeśli interesuje nas historia, możemy udać się do różnego typu nowoczesnych muzeów, lub zwiedzić okoliczny zamek, słuchać legend i podziwiać dawną architekturę. Natomiast, jeżeli chcemy spędzić czas na łonie natury, warto wybrać się do Parków Narodowych. Mamy kilka propozycji na rodzinny wypad i nie tylko.

Gdzie na weekend w Polsce? Jura Krakowsko-Częstochowska

Planując wyjazd na weekend, często chcemy po prostu odpocząć od zgiełku miast i codziennych obowiązków. Dlatego, aby wybrać interesujące miejsce, warto zastanowić się, w jakim wymiarze da nam ono poczucie spokoju i relaks. Aby połączyć uroki natury oraz zamiłowanie do gór, czy zamków polecamy jedno miejsce, gdzie weekend w Polsce będzie bardzo udany. To Jura Krakowsko-Częstochowska.

Swoją nazwę zawdzięcza okresowi jurajskiemu ery mezozoicznej, w wyniku której po dziś dzień możemy podziwiać płyty górnojurajskich wapieni. W rejonie Częstochowy osiągają wysokość około 300 m n.p.m, a w okolicach Krakowa wznoszą się na około 500 m n.p.m. Ten wyjątkowy region bogaty jest w piękne widoki i zabytki. 

Miłośnicy historii z pewnością pokochają tę lokalizację. W pobliżu znajduje się kilka niezwykłych zamków, takich jak Ogrodzieniec, Tenczyn czy Rabsztyn. Poza zwiedzaniem dawnych twierdz możemy udać się na wycieczkę rowerową jednym z rozlicznych szlaków.

 

Kraków, czyli gdzie wybrać się na weekend. W Polsce jest wiele pięknych miejsc

Skoro jesteśmy już w klimacie zamków i królów nie sposób pominąć ich stolicę, czyli Kraków. To malownicze miasto skrywa w sobie wiele magii i tajemnic. Przechadzając się uliczkami Starego Rynku, poczujemy się niczym w baśni.

Jesienią miasto to jest wyjątkowo piękne. Rozciągające się wokół rynku Planty obfitujące w zieleń zaczynają się złocić, a słońce, które przedziera się przez drzewa, utula nasze twarze. Możemy wypić kawę, i zjeść pyszny deser obserwując z dystansu otaczający nas świat. To wyjątkowo urokliwe miejsce, choć na pozór tak oczywiste jest dobrym pomysłem na weekend dla wszystkich, którzy chcą połączyć odpoczynek z nutą miejskiego życia.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Weekend z dziećmi. Gdzie się wybrać, aby miło spędzić czas w Polsce?

Zupełnie inną kwestią jest rodzinny wyjazd na weekend w Polsce, kiedy w grę wchodzi dobro dzieci. Aby i one mogły odpocząć czy dobrze się bawić zmieniamy nasze priorytety. Propozycją może być wyjazd, do Zamku Czocha. To tam organizowane są różnego typu imprezy. Miejsce to nazywane jest także polskim Hogwartem. Uzasadnieniem tego określenia są organizowane warsztaty magii.

Ta atrakcja nie tylko rozbudza kreatywność dzieci, ale także pozwala im się świetnie bawić. W programie przewidziane jest warzenie eliksirów, wykonanie własnej różdżki, czy inne czarodziejskie gry.

 
Więcej o: