Pogrzeb królowej Elżbiety II. Bilety za lot z Polski osiągają astronomiczne ceny

Królowa Elżbieta II odeszła w czwartek 8 września w wieku 96 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się najprawdopodobniej w niedzielę 18 września w Opactwie Westminsterskim. Wiele osób z całego świata, chce towarzyszyć monarchini w jej ostatniej drodze. Za biletami lotniczymi rozglądają się również Polacy. Ile trzeba zapłacić za lot z Polski do Londynu? Sprawdźmy.

Uroczystości pogrzebowe królowej mają odbyć się w następny weekend. Osoby, które chcą wziąć w nich udział, mają jeszcze trochę czasu. Nie warto jednak zwlekać do ostatniej chwili, ponieważ wiele linii lotniczych ma do zaoferowania ostatnie miejsca na loty w tym okresie.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Loty z Warszawy do Londynu mogą kosztować nawet 3 tys. zł

Najniższa cena, jaką musimy zapłacić za bilet z Warszawy do Londynu w piątek 16 września to 613 złotych. To lot liniami lotniczymi Wizz Air z lotniska Warszawa Okęcie do Londyn Luton.  Cena biletów za podróż z lotniska Warszawa Okęcie do Heathrow Londyn liniami lotniczymi LOT wynosi już 1355 złotych. Najdroższa podróż pomiędzy tymi samymi lotniskami to podróż liniami lotniczymi British Airways, za którą trzeba zapłacić nawet 2784 złote.

W piątek 16 września nieco taniej możemy wylecieć do Londynu z Gdańska. Za podróż liniami lotniczymi Wizz Air  trzeba zapłacić tylko 318 złotych. Nieco drożej, bo tylko 466 złotych trzeba zapłacić za podróż z Gdańska na lotnisko Londyn Stansted. Za bilety linii lotniczych LOT musimy zapłacić już ponad 800 złotych. Z kolei za lot z Katowic trzeba zapłacić od 300 złotych. Lot liniami lotniczymi Wizz Air kosztuje 298 złotych, a za Ryanair musimy zapłacić 359 złotych.

Ceny biletów za lot z Polski do Londynu. Czy dzień przed pogrzebem wzrosną?

Z Katowic do Londynu możemy polecieć już od 298 złotych. W tej cenie uda nam się polecieć również z Gdańska. Na lotnisko Londyn Luton dostaniemy się za mniej niż 300 złotych. Loty z Warszawy są już nieco droższe, choć wciąż można zdobyć bilety za mniej niż 500 złotych. Podróż liniami lotniczymi LOT może jednak uszczuplić nasz portfel nawet o 1625 złotych. Miejsca rozchodzą się jednak jak świeże bułeczki i przy niektórych lotach możemy zauważyć, że dostępne są już ostatnie miejsca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bilety lotnicze z Polski do Londynu. W dniu pogrzebu królowej Elżbiety II znacznie wzrosną

Pogrzeb królowej ma odbyć się 18 września. W związku z tym wzrastają i ceny biletów. Żeby zdążyć na uroczystość, warto byłoby wybrać loty, które startują wcześnie rano. Za bilet na trasie Gdańsk - Heathrow Londyn liniami lotniczymi SAS o godzinie 6:10 trzeba zapłacić od 800 złotych. Podobne ceny porannych lotów oferuje LOT.

Nieco inaczej przedstawia się cennik lotów w Warszawie. Bilet na dwugodzinny lot, który zaplanowany jest na godzinę 9:35, kosztuje około 500 złotych. Za wcześniejsze loty trzeba zapłacić już od 560 do ponad 1100 złotych.

Zdecydowanie najtańsze są loty z Katowic. Za lot o godzinie 6:30 trzeba zapłacić niecałe 250 złotych. Z kolei cena biletu za lot o godzinie 11 wynosi blisko 600 złotych. To dwa ostatnie loty, dzięki którym można dostać się na uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II.

Więcej o: