Londyn oblegany przez przyjezdnych. Zaczyna brakować noclegów na termin pogrzebu królowej

Śmierć królowej Elżbiety II wywołała wiele emocji i różnych zachowań. Część społeczeństwa przyjęła tę wiadomość ze spokojem, lecz inni nadal są wstrząśnięci i chcą być jak najbliżej Pałacu Buckingham. Z tego powodu już teraz zaczyna brakować miejsc w hotelach w Londynie. Jakie są ceny? Czy gdzie są wolne pokoje? Sprawdzamy.
Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji 10. rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Wielka Brytania od wczoraj zmaga się z nową rzeczywistością. Choć odejście królowej dla niektórych jest rzeczą naturalną, niewzbudzającą emocji, to jednak wiele osób chce być jak najbliżej centrum wydarzeń. Londyn niedługo będzie pękał w szwach, a to wszystko ze względu na fakt, iż wielu obywateli chce osobiście pożegnać królową Elżbietę II. Noclegi są coraz trudniej dostępne. 

Noclegi. Londyn spodziewa się wielu gości, zaczyna brakować miejsc w hotelach

Śmierć królowej brytyjskiej poruszyła dużą część społeczeństwa Zjednoczonego Królestwa. W związku z informacją dotyczącą pogrzebu monarchini i rozpoczęciem 10-dniowych procedur zwanych w Anglii operacją London Bridge, ludzie tłumnie zjeżdżają do Londynu. Świadczyć o tym może choćby ten fakt, że kiedy chcemy znaleźć zakwaterowanie w tej okolicy, to jest to wręcz niemożliwe.

Przykładem jest booking.com. Londyn jest wyprzedaną lokalizacją na czas planowanej ceremonii pogrzebowej. Wpisując w wyszukiwarce termin od 16 do 18 września i określając miejsce hotelu jako Londyn, uzyskujemy komunikat, że aż 87 proc. miejsc jest już zarezerwowane.

Ponad 80 procent noclegów w Londynie jest już zarezerwowane na Booking.comPonad 80 procent noclegów w Londynie jest już zarezerwowane na Booking.com Fot. booking.com

Sprawdziliśmy jednak, czy mimo to jest szansa znalezienia noclegu w tej okolicy. W tym celu skorzystaliśmy z kolejnej wyszukiwarki. Tym razem noclegów w Londynie szukaliśmy na stronie hotels.com. Wyniki są zaskakujące, jeśli chcemy wybrać się do stolicy Anglii, za dwudniowy pobyt musimy zapłacić co najmniej 2 800 złotych. Ceny sięgają nawet powyżej 5 000 lub 8 000 zł za dwie doby.

Ceny za dwie doby hotelowe w Londynie w terminie od 16 do 18 września 2022 roku.Ceny za dwie doby hotelowe w Londynie w terminie od 16 do 18 września 2022 roku. Fot. hostels.com

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Noclegi w Londynie, szukamy wolnych miejsc w prywatnych kwaterach

Kolejną metodą poszukiwania noclegu w Londynie jest skorzystanie z platformy internetowej Airbnb. Strona ta, skupia oferty osób prywatnych, które wynajmują kwatery, lub apartamenty na wyłączność. Dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić. To dobre rozwiązanie jeżeli nie zależy nam na przebywaniu w drogich hotelach

Sprawdziliśmy dostępność noclegów w Londynie w terminie od 16 do 18 września i ku naszemu zaskoczeniu jest szansa zakwaterowania nawet za cenę ponad 300 złotych. Jednak tego typu pokoje posiadają wyłącznie pojedyncze łóżko. Jeśli zmienimy ustawienie filtrów i dodamy jeszcze jedną osobę, to za dwoje dorosłych zapłacimy od 700 zł do 1 500 zł, wszystko zależy od oczekiwanego standardu.

Ceny za dwudniowy pobyt w apartamentach i kwaterach prywatnych w LondynieCeny za dwudniowy pobyt w apartamentach i kwaterach prywatnych w Londynie Fot. airbnb.pl

Więcej o: