Gdzie mieszka William i Kate? Rodzinę następcy tronu czeka przeprowadzka. Wszystko dla dobra dzieci

Choć do tej pory książę William wraz z żoną Kate i trójką dzieci mieszkali w Pałacu Kensington, to niebawem czeka ich przeprowadzka do zupełnie nowego miejsca. Ich rezydencja znajduje się w Windsorze. Decyzja została podyktowana dobrem ich dzieci. Gdzie mieszka William i Kate? Czy to daleko od Londynu i Buckingham Palace?
Zobacz wideo Dlaczego William i Kate nie trzymają się za ręce, a George nosi tylko krótkie spodnie? Wyjaśniamy "dziwne" zachowania rodziny królewskiej

Wczoraj usłyszeliśmy smutne informacje o śmierci królowej Elżbiety II. Wiemy także, że jej syn, Karol został ogłoszony nowym królem Zjednoczonego Królestwa. Zmiany czekają również rodzinę następcy tronu. William i Kate oprócz uzyskania nowych tytułów, zmieniają także miejsce zamieszkania. Decyzja związana jest jednak z edukacją dzieci. 

Aleksander Kwaśniewski spotkał się z królową Elżbietą: Lubiła i szanowała PolakówKwaśniewski spotkał się z królową Elżbietą: Lubiła i szanowała Polaków

Gdzie mieszka William i Kate? Rodzina następcy tronu zamieszka w Adelaide Cottage

Księżna Kate wraz z księciem Williamem oraz George, Charlotte i Louis zamieszkają w Adelaide Cottage, znajdującym się w Windsor Home Park w angielskim hrabstwie Berkshire. Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania jest ściśle związana z edukacją dwójki starszych dzieci. Książę George i księżniczka Charlotte rozpoczynają kolejny etap nauki, a nowa szkoła znajduje się jedynie 15 minut od Adelaide Cottage.

 

Posiadłość jest jednak oddalona od centrum Londynu i wydarzeń związanych z monarchią. Z Pałacem Buckingham dzieli ich około 25 mil, czyli mniej więcej 40 km. Jednak to nie jedyne zmiany, które nadeszły w życiu książęcej pary. Wczoraj, 8 września 2022 roku, po śmierci królowej Elżbiety II nadano im nowe tytuły. Od tego momentu oficjalnie stali się księżną i księciem Kornwalii i Cambridge.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II nie żyje. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb?

Adelaide Cottage, co to za miejsce? Gdzie mieszka William i Kate?

Posiadłość została wybudowana jeszcze w XIX wieku dla żony króla Wilhelma IV, królowej Adelajdy, stąd nazwa majątku. Jednak to wyjątkowo ustronne i czarujące miejsce było już użytkowane przez wielu monarchów. Majątek ten posiada cztery sypialnie i ma dosyć bogatą historię.

 

Pierwotnie była to herbaciarnia królowej Adelajdy, natomiast, kiedy władzę przejęła królowa Wiktoria, miejsce to stało się swego rodzaju ekskluzywnym pensjonatem, do którego przyjeżdżały różne osobistości. Jednak przede wszystkim był ostoją prywatności i spokoju.

 

Książę William oraz księżna Kate chcą w jak największym stopniu zapewnić swoim pociechom normalne, spokojne rodzinne życie. Pragną, aby dzieciństwo George'a, Charlotte i Louisa przebiegało z dala od Londynu, a stało się bardziej wiejskie i sielankowe. Przeprowadzka do Adelaide Cottage ma być tego dowodem. 

Więcej o: