Energylandia na weekend. Niebywała atrakcja dla całej rodziny [CENNIK, ATRAKCJE, JAK DOJECHAĆ]

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia to fantastyczne miejsce, w którym można spędzić czas z całą rodziną. Jedno jest pewne, liczne atrakcje znajdujące się w parku, sprawią, że zyskasz wyjątkowe wspomnienia! Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Energylandia to największy Park Rozrywki w Polsce. Oferuje 123 atrakcje dla małych i dużych, które znajdują się na obszarze 70 hektarów. Nie sposób się tu nudzić, ponieważ kupując jeden bilet wstępu, można korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji.

Zobacz wideo Przejazd największym drewnianym rollercoasterem na świecie. Jak wygląda?

Energylandia: cennik. Ile kosztują bilety?

Za bilet do Energylandii zapłacimy:

  • Dzieci do lat 3 - 1 zł,
  • Bilet urodzinowy do lat 18 - 1 zł,
  • Bilet ulgowy - do 140 cm i seniorzy powyżej 65 roku życia - 129 zł,
  • Bilet normalny - od 140 cm - 179 zł,
  • Bilet normalny dwudniowy - 319 zł,
  • Bilet ulgowy dwudniowy - 229 zł.

Energylandia na weekend: jak dojechać?

Do Energylandii można dojechać przy pomocy różnorodnych środków transportu. Najszybciej będzie dojechać autem. Warto jednak wiedzieć, że parking jest płatny, a opłata wynosi 20 złotych za dobę.

Do Energylandii dostaniemy się z najbliższej autostrady A4:

  • z Katowic: na węźle Balin kieruj się znakami na Oświęcim, następnie Kraków i Wadowice, alternatywnie trasą przez Oświęcim,
  • z Krakowa: na węźle Rudno kieruj się znakami do Alwerni, a następnie w kierunku Oświęcimia i Wadowic.

Z kolei osoby, które zdecydują się na podróż pociągiem, powinny wybrać pociąg Polregio z Krakowa Głównego do Zatora. Z Krakowa wyjeżdża o godzinie 8:20, a z powrotem odjeżdża o godzinie 18:39. Podróżni dotrą na miejsce o 19:34.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Energylandia: rollercoaster. Królem atrakcji jest kolejka górska Hyperion

Choć w Rodzinnym Parku Rozrywki nie brakuje rozrywki dla młodszych, to zdecydowanie największą popularnością cieszy się strefa ekstremalna. To tam znajdują się liczne rollercoastery, czyli atrakcje dla najodważniejszych turystów. Energylandia Hyperion to najwyższy i najszybszy rollercoaster w całej Europie. Ma 77 metrów wysokości, blisko 80-metrowy spadek i osiąga prędkość 142 km/h. Warto również  odwiedzić inne atrakcje znajdujące się w strefie ekstremalnej - m.in. Space Booster, Aztec Swing, czy pozostałe rollercoastery - Formuła i Speed.

Rodziny z dziećmi powinny z kolei obowiązkowo odwiedzić Strefę Familijną oraz Bajkolandię, gdzie znajdują się atrakcje dostosowane również do młodszych dzieci. Warto również zabrać ze sobą strój kąpielowy, ponieważ zabawa w Water Parku jest przednia.

W Energylandii jest naprawdę wiele atrakcji i nie ze wszystkich z nich będziemy w stanie skorzystać w ciągu jednego dnia. Warto więc zastanowić się nad wykupieniem dwudniowego biletu, bądź po powrocie zaplanować kolejny wyjazd.

Więcej o: