Turcja last minute. Najtańszy kierunek na urlop dla spóźnialskich. Zaoszczędzisz kilkaset złotych

Turcja last minute to jeden z najtańszych kierunków na wakacje po sezonie. To również interesująca opcja dla tych, którym zależy nie tylko na oszczędzaniu na podróżach, ale również na uniknięciu tłumów. Ile trzeba zapłacić za urlop w Turcji we wrześniu? Odpowiadamy.

Ci, którzy marzą o zagranicznych wakacjach, ale w sezonie turystycznym nie mogą sobie na to pozwolić ze względu na wysokie ceny, powinni trzymać rękę na pulsie i monitorować oferty biur podróży w kategorii last minute. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić. Warto, ponieważ za urlop można zapłacić nawet kilkaset złotych mniej.

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Turcja last minute. Ile trzeba zapłacić za tygodniowe wakacje?

Jednym z najciekawszych, ale jednocześnie najtańszych kierunków na urlop we wrześniu jest Turcja. Sezon turystyczny już się zakończył, więc wiąże się to z obniżką cen. Za siedmiodniowy pobyt w ofercie all inclusive trzeba zapłacić w najtańszej wersji od 1500 do 2000 zł za osobę. Nie trzeba jednak obawiać się o pogodę. Temperatura w Turcji sprzyja turystom nawet we wrześniu. Nie jest co prawda upalnie, ale dość ciepło, by zwiedzać i odpocząć na plaży.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybierając się na wakacje w Turcji poza sezonem, warto pamiętać, że najcieplejszym regionem kraju jest Riwiera Turecka, usytuowana jest w południowo-zachodniej części Turcji.

Najpiękniejsze miejsca w Turcji. Te miejsca musisz odwiedzić

Wakacje w Turcji to nie tylko plażowanie. Warto zainteresować się również wycieczkami fakultatywnymi, dzięki którym można odwiedzić najpiękniejsze i najbardziej interesujące miejsca w tym kraju. Park Narodowy Dilek, nieopodal Kusadasi to wręcz obowiązkowy punkt. Charakteryzuje się niepowtarzalną fauną i florą rezerwatu biogenetycznego, ale też pięknymi plażami i krystalicznie czystą wodą. W parku znajduje się też Jaskinia Zeusa, która robi niebywałe wrażenie na każdym, kto ją odwiedzi.

Kapadocja to region, który słynie z balonów. Turyści, którzy mają odpowiednie fundusze, mogą skorzystać z oferty i wzbić się w powietrze balonem. Widok z góry zapiera dech w piersiach, a wspomnienia, które zdobędą podczas lotu, na zawsze pozostają w pamięci.

Warto odwiedzić też antyczne zabytki. Największą popularnością cieszą się m.in. Efez, Troja i Milet. Popularne jest również Mauzoleum w Halikarnasie, mieszczące się nieopodal mariny w Bodrum. Wzniesione zostało ok. 350 r. p.n.e. i jest jednym z antycznych siedmiu cudów świata.

Więcej o: