Jaki jest najlepszy kurort na wakacje w Polsce? Polacy wybrali ulubione miejsce

Jakie jest najlepsze miasto na wakacje w Polsce? Rodacy wskazali, gdzie najchętniej spędziliby urlop, wcale nie jest to nad morzem. Jakie to miasto? Zobaczcie ranking polskich kurortów.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Pracownia "Ariadna" na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadziła ankietę wśród Polaków na temat najlepszego kurortu w kraju. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26 - 29 sierpnia 2022 roku, a respondentami było 1081 dorosłych Polaków. Jakie miejsca zostały wskazane jako najlepsze miasta na wakacje? Przekonajcie się sami.

Zakopane (zdjęcie ilustracyjne)Zakopane - atrakcje dla całej rodziny w sam raz na zimne i deszczowe dni

Jakie jest najlepsze miejsce w Polsce na wakacje? Polacy odpowiedzieli

W ankiecie "Ariadny" Polacy mieli do wyboru 18 wariantów - 17 polskich kurortów oraz opcję "żadne z powyższych". Ostatni wariant zaznaczyło 14 procent badanych, natomiast wśród pozostałych odpowiedzi wyniki prezentują się następująco:

  1. Zakopane - 12 procent,
  2. Hel - 10 procent,
  3. Sopot - 7 procent,
  4. Kołobrzeg, Krynica - Zdrój i Władysławowo - 6 procent,
  5. Łeba, Szklarska Poręba i Karpacz - 5 procent,
  6. Świnoujście, Ustka i Polańczyk - 4 procent,
  7. Międzyzdroje, Mikołajki i Giżycko - 3 procent,
  8. Wisła - 2 procent,
  9. Ostróda - 1 procent.

Jak widać, najlepszym kurortem w Polsce według badanych jest znajdujące się w górach Zakopane (wskazało je 12 procent respondentów). Na następnych miejscach są miasta nadmorskie - Hel, Sopot, Sopot, Kołobrzeg, Krynica - Zdrój i Władysławowo (kolejno 10, 7 i 6 procent wszystkich ankietowanych). 

A co z pozostałymi miejscami? Najrzadziej wskazywanym przez Polaków kurortem jest Ostróda - wybrał ją zaledwie jeden procent osób biorących udział w ankiecie. Na ostatnich miejscach w zestawieniu znalazły się Międzyzdroje, Mikołajki, Giżycko oraz Wisła. Na te miasta przypadło dwa bądź trzy procent wszystkich głosów.

Cepr odkrywa Zakopane. Jak 'lud na pół dziki, chytry i chciwy' rozkochał w sobie PolakówCeper odkrywa Zakopane. Jak "lud na pół dziki" rozkochał w sobie Polaków

Więcej o: