Szklana plaża w Kalifornii przyciąga tłumy turystów. Niewielu wie, dlaczego tak wygląda. To wina ludzi

Szklana plaża w Kalifornii nie bez powodu przyciąga tłumy turystów. Zamiast piachu znajdziemy tam kolorowe "kryształy". Niewielu odwiedzających zdaje sobie jednak sprawę z tego, skąd się tam wzięły. Okazuje się, że prawda o ich pochodzeniu nie jest już tak kolorowa, ale zwyczajnie przykra.

Szklana plaża w Kalifornii cieszy się ogromną popularnością, a jednocześnie wzbudza wiele kontrowersji. To, jak obecnie wygląda, jest doskonałym przykładem na to, jak natura radzi sobie ze szkodliwą działalnością człowieka.

Zobacz wideo Morfodynamika plaży

Szklana plaża w Kalifornii przyciąga tłumy turystów. Dawniej śmieci, dziś "kryształy"

Culturainquieta opublikowała na Instagramie zdjęcia wyjątkowej plaży. Nie ma tu ani piachu, ani ostrych czarnych kamyków. Turyści przyjeżdżają tu tłumnie, by na własne oczy zobaczyć kolorowe "kryształy". Prawda na temat ich pochodzenia nie jest już jednak tak kolorowa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie chciał dopłacać za bagaż podręczny i stał się hitem Internetu Nie chciał dopłacać za bagaż. "Janusze biznesu lecą na wakacje"

W latach 1949-1967 teren ten był wysypiskiem śmieci, na które wrzucono m.in. tysiące szklanych butelek wszystkich kolorów

- czytamy.

 

Smutne początki wyjątkowej plaży w Kalifornii

Jak się okazuje, przyroda sama poradziła sobie z niszczycielską działalnością człowieka. Na przestrzeni lat poziom Oceanu Spokojnego obniżył się i zalał pozostawione przez ludzi śmieci. I choć większość z nich sprzątnięto po zamknięciu wysypiska w 1967 roku, to nie udało się zebrać wszystkich kawałków rozbitego szkła. Woda stępiła ostre krawędzie odłamków, które dziś wyglądają jak kolorowe, przezroczyste kamienie.

Pociąg Orient Express Orient Express znów wyruszy w podróż. Jedna rzecz pozostaje niewiadomą

Plaża jest objęta ochroną i obowiązuje na niej zakaz wynoszenia kamyków. Niestety, większość turystów nie stosuje się nie do niego, więc obecnie plaża jest zubożała. Co ciekawe, część szkła, która została przed laty sprzątnięta, trafiła do pobliskiego Międzynarodowego Muzeum Szkła Morskiego. Znajduje się tam 3 tys. przedmiotów wykonanych ze szkła, które przeleżało długi czas pod wodą.

Więcej o: