Rosjanka uderzyła dziewczynkę z Ukrainy, po czym udawała, że śpi. Oburzające sceny w samolocie

Ukrainka Roksolana Malyy miała nieprzyjemną podróż samolotem, którą opisała na Facebooku. Podczas lotu inna pasażerka - Rosjanka - uderzyła dziecko kobiety, po czym udawała, że śpi. Konieczna była interwencja policji.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak przebiega rosyjska ofensywa na Ukrainę? Pokazujemy animację od początku wojny do Dnia Niepodległości Ukrainy

Ukraińska mama nie będzie dobrze wspominała podróży samolotem z Wiednia do Walencji. Podczas lotu Rosjanka uderzyła kilkukrotnie dziecko Ukrainki. Gdy matka dziewczynki chciała się dowiedzieć, o co chodzi, Rosjanka udawała, że śpi. W końcu konieczna okazała się interwencja policji. Rozżalona Ukrainka podzieliła się historią na Facebooku.

NATO (zdjęcie ilustracyjne) Incydent nad Bałtykiem. Węgierskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot

Rosjanka uderzyła kilkukrotnie dziecko, po czym udawała, że śpi

Roksolana Malyy opowiedziała historię: jej córeczka Selena chciała iść do toalety, ale nagle została uderzona w plecy przez Rosjankę siedzącą naprzeciwko. Dziewczynka była zaskoczona i mocno się przestraszyła. Matka dziecka próbowała się dowiedzieć od 50-latki, o co chodzi i dlaczego, uderzyła Selenę.

Właśnie uderzyłaś moje dziecko. My ludzie, mamy inny sposób radzenia sobie z różnymi sytuacjami i nazywamy to komunikacją. Jednak to, co zrobiłaś, sprawia, że przestaję wierzyć w człowieczeństwo

- powiedziała do rosyjskiej pasażerki Roksolana, choć jak sama przyznała - z trudem powstrzymywała złość. Jedyne co powiedziała jej Rosjanka to:

Twoje dzieci są źle wychowane.

Po czym próbowała zrzucić winę na dziecko. Ukrainka zgłosiła sprawę obsłudze samolotu, ale podczas prób kontaktu Rosjanka udawała, że śpi. W końcu jedna ze stewardes obudziła 50-latkę. Kobieta jednak nie zamierzała współpracować. Po wylądowaniu na Rosjankę czekała policja wezwana przez personel pokładowy. Wszyscy pasażerowie zostali poproszeni o pozostanie na swoich miejscach. Rosjankę miała odebrać z pokładu policja. Mimo próśb stewardesy, by kobieta spakowała swoje rzeczy i wyszła z samolotu. Wówczas Rosjanka uznała, że spróbuje dojść do porozumienia z Ukrainką.

Roksolana zgłosiła policjantom całe zajście. Ma również świadków, którzy widzieli, jak Rosjanka uderzyła Selenę. 

Sąsiedzi z naprzeciwka, para z dwójką dzieci powiedzieli, że ta kobieta zrobiła coś podobnego - też miała uderzyć moją córkę, i to jeszcze przed wejściem do samolotu

- napisała Roksolana na Facebooku. Na szczęście dziecku nie stała się krzywda fizyczna. Za to psychiczna jak najbardziej. Ukrainka sądzi, że powodem ataku na Selenę była poduszka dziewczynki z wyhaftowanym żołnierzem Sił Zbrojnych Ukrainy i rosyjskim okrętem wojennym.

To jest esencja wojny w Ukrainie. Ona bije moje dziecko, ludzie wokół to widzą, a ona mówi: "Nic nie zrobiłam" i jeszcze mnie obwinia

- dodała Ukrainka. Choć internauci dopytują pod postem, Roksolana nie podaje, jak skończyła się ta sytuacja ani w jaki sposób przebiegała interwencja policji. W mediach też brak na ten temat informacji.

Rosyjski samolot IL-76 (zdjęcie ilustracyjne) Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzą NATO. Ruszyły myśliwce

Więcej o: