Tanie wakacje we wrześniu. Dokąd pojechać poza sezonem? Oto oferty last minute

Choć dla wielu z nas wakacje zakończyły się wraz z dźwiękiem pierwszego szkolnego dzwonka, to jednak nadal duża część osób poszukuje możliwości wypoczynku. Urlop we wrześniu to dobra okazja, aby zaoszczędzić nie tylko na kosztach oferty, ale także już na miejscu. Przeanalizowaliśmy kilka propozycji wyjazdów last minute.
Zobacz wideo Klaudia El Dursi - szybkie strzały. Woli wakacje z Lipińską czy Siwiec?

Wakacje zazwyczaj kojarzą się nam z letnią porą roku. Nic w tym dziwnego, skoro otacza nas słoneczna pogoda i ciepła, przyjemna aura. W tym czasie jesteśmy także wolni od wszelkich obowiązków związanych z edukacją dzieci, przez co mamy szansę razem z nimi spędzić więcej czasu. Jeśli jednak nasze pociechy są już samodzielne, warto przemyśleć wyjazd we wrześniu. 

Prywatna wyspa Iguana Island Iguana Island - karaibska wyspa tańsza niż dom jednorodzinny

Wakacje we wrześniu, czyli oferty last minute na terenie Polski

Często myśląc o ofertach last minute mamy takie wyobrażenie, że wymuszają na nas konieczność szybkiego pakowania i wyjazdu już kolejnego dnia. Jednak nie musi tak być. Co prawda tego typu propozycje wakacyjne nie pojawiają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale śmiało możemy na nie trafić na kilkanaście dni przed planowanym wyjazdem.

Aby odszukać najlepszą opcję wyjazdu, musimy na początek określić nasze preferencje. Okazuje się bowiem, że wśród ofert last minute znajdziemy także możliwość weekendowego lub kilkudniowego wypoczynku w Polsce. Ceny w biurze podróży Itaka, zaczynają się od około 200 zł za osobę. Dzięki temu możemy odpocząć w górach przez 3 dni, płacąc za hotel jedynie 400 zł za dwie osoby. 

Zwolennicy poznawania nowych miejsc, mogą udać się na city break na terenie Polski. W ten sposób za niewielką kwotę możemy zobaczyć Łódź, Warszawę, Poznań czy Toruń. Zakwaterowanie w ofertach last minute wynosi od 145 zł za osobę w trakcie dwudniowego pobytu. To bardzo niskie koszty. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Samolot Wizz Air Wizz Air wznawia loty z Polski. Na liście popularne kierunki

Last minute. Wrzesień 2022, dokąd warto wyjechać za granicę?

Poza ofertami na terenie naszego kraju możemy poszukać możliwości wyjazdu za granicę. Wystarczy, że dysponujemy większą ilością dni wolnych oraz wygospodarowaliśmy określony budżet. Sprawdziłam oferty zagraniczne w biurze podróży Itaka. Wynika z nich, że np. egzotyczna Albania chętnie nas przywita w swoich progach, a za czterodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu zapłacimy jedynie 700 zł za osobę. Jest to opcja all incusive dlatego nie musimy się o nic martwić. Planowane wakacje przypadają na dni 17 - 20 września. 

W tym samym kraju sześciodniowy pobyt pod koniec września kosztuje od 1100,00 do 1400,00 złotych. Standard obiektów jest różny, ale zazwyczaj zaczyna się od poziomu czterech gwiazdek.

Kolejną propozycją jest Grecja. Biuro podróży Tui oferuje odpoczynek na wyspie Korfu. Zapłacimy niecałe 1300 zł za osobę, jest to pobyt tygodniowy. Niestety oferta nie zawiera posiłków. Jeśli jednak zależy nam, aby hotel miał w swojej cenie śniadanie, to znajdziemy również oferty w niewiele wyższej cenie. Lecąc z Poznania na grecką wyspę Zakintos, za tygodniowy pobyt ze śniadaniem zapłacimy niecałe 1500 złotych za osobę.

Jeżeli dysponujemy nieco większym budżetem możemy wybrać ofertę biura Rainbow. Ośmiodniowy pobyt last minute w Turcji ze śniadaniem i wylotem Katowic kosztuje niecałe 2 500 złotych za osobę. Wakacje zaczynają się już w 10 września, czyli w najbliższą sobotę.

Więcej o: