Pomysły na październikowy wypad. Te trzy miejsca w Portugalii są rajem na ziemi

Jeśli szukasz prawdziwego raju na ziemi to znajdziesz go w Portugalii. A ściślej rzecz biorąc, w tych trzech miejscach tego pięknego, południowego kraju. Nie wierzysz? Sprawdź te portugalskie lokalizacje.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Królewski Tron i rowerowy raj. Tylko 2 godziny drogi na zachód

Portugalia jest niewielkim krajem na południowym zachodzie Europy. Bezpośrednio sąsiaduje z Hiszpanią, a od zachodu i południa otaczają ją wody Oceanu Atlantyckiego. Co czyni to niepozorne państwo rajem na ziemi? Wyjątkowo piękne lokalizacje. Zwróćcie uwagę na te trzy miejsca w Portugalii. Na pewno będziecie zachwyceni.

Portugalia, ObidosNajciekawsze małe miasteczka w Portugalii: gdzie warto się wybrać na Półwyspie Iberyjskim?

Trzy wyjątkowo piękne miejsca w Portugalii. Prawdziwy raj na ziemi

Jeśli szukasz raju na ziemi na wakacje (spóźnione czy nie) te trzy lokalizacje w Portugalii będą idealne. W tym kraju nie brakuje cudownych plaż, wysp czy miejsc kultu. Zresztą zobaczcie sami.

Pierwszym miejscem na naszej liście jest Caldas da Rainha. Nazwa ta oznacza "Ciepłe Źródła Królowej" bądź "Spa Królowej". Nic dziwnego - jest to miasteczko uzdrowiskowe, ale nie tylko. Miejscowość należy do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Jest tu dziewięć muzeów, w tym muzeum rowerów i historii. Są też centra kultury, kilka boisk piłkarskich oraz kompleksów sportowych. Ważnym elementem są też szkoły, zwłaszcza szkoła wyrobu tradycyjnej ceramiki portugalskiej. Miłośnicy sztuki i sportu na pewno będą zachwyceni.

Jak już wspomnieliśmy o tradycyjnej ceramice portugalskiej, to nie może zabraknąć w zestawieniu Tomar. W tym miasteczku można zobaczyć niezwykłe mozaiki z azulejos, czyli właśnie tradycyjnych płytek ceramicznych ze zdobieniami z kolorowego szkliwa (najczęściej niebieskiego). Oprócz tego, będąc w Tomar koniecznie trzeba zwiedzić Zakon Chrystusowy i jednocześnie siedzibę Templariuszy. Jest pięknym przykładem manuelińskiej architektury. Kościół ten jest od 1983 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Trzecie i ostatnie miejsce na naszej portugalskiej liście cudów to Azory. Jest to archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych o niesamowitej urodzie. Woda je otaczająca ma intensywnie niebieską barwę, a śródziemnomorska roślinność i zróżnicowany teren nadają wyspom bajkowego wyglądu. Występuje tu również wiele gatunków zwierząt. Zdecydowanie Azory są miejscem dla szukających spokoju miłośników spędzania czasu na łonie natury. 

PortugaliaWycieczki do Portugalii w sezonie 2022! Te miejsca musisz zobaczyć

Więcej o: