Tropikalna wyspa marzeń na sprzedaż. Kupisz ją taniej niż dom jednorodzinny w Polsce

Karaibska wyspa Iguana Island została wystawiona na sprzedaż przez swojego dotychczasowego właściciela w cenie początkowej 475 tys. dolarów. Kwota jest porównywalna z kosztem domu jednorodzinnego w prestiżowych dzielnicach dużych polskich miast. Posiadłość może się pochwalić 20 tys. metrów kwadratowych białych, piaszczystych plaż z palmami kokosowymi i bananowymi oraz okalającą ją przejrzystą, szmaragdową wodą.

Jak się okazuje, posiadanie prywatnych wysp nie dotyczy jedynie największych milionerów. Właśnie teraz została wystawiona na sprzedaż wyspa w Nikaragui, Iguana Island. Jej cena początkowa jest wyjątkowo niska jak na dwa hektary ziemi. 475 tysięcy dolarów – właśnie tyle trzeba wydać, aby cieszyć się wymarzonymi, gorącymi tropikami.

Dlaczego wyspa została wystawiona na sprzedaż? Z powodu śmierci w rodzinie. Jak podaje Private Island:

Obecny właściciel wystawił Iguana Island po mocno obniżonej cenie, a wszystkie rozsądne oferty kupna zostaną wzięte pod uwagę.

Iguana Island - raj w wyjątkowo okazyjnej cenie

Karaibska wyspa wulkaniczna znajduje się 12 mil (czyli 19.3 km) od wybrzeża Bluefields w Nikaragui. Można na niej podziwiać wspaniałe, zapierające dech w piersiach wschody i zachody słońca. Co ciekawe, za cenę 475 tys. dolarów można kupić nowoczesny, komfortowy dom w prestiżowej dzielnicy dużego polskiego miasta, np. Gdańska.  

Sam raj jest też bezpieczny - wyspa znajduje się poniżej pasa huraganów, co pozwala uniknąć mieszkańcom obaw o swoje życie lub zdrowie. Firma Private Island, która zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości, przyznaje, że wyspa leży w miejscu, gdzie temperatury są przyjemne przez cały rok i nie występują żadne "gryzące owady".

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Co znajduje się w posiadłości Iguana Island?

Dom na wyspie posiada trzy sypialnie, bar, werandę, salon i mnóstwo miejsca do spędzania czasu wspólnie z rodziną. Przy posiadłości znajduje się jeszcze sporo miejsca na budowę basenu. Po zachodniej stronie wyspy mieści się molo. Na terenie wyspy znajduje się również 28-metrowa wieża widokowa, z której można podziwiać fascynujące, tropikalne panoramy.

Miejsce nie tylko dla szukających wypoczynku

Na Iguana Island można nie tylko cieszyć się fascynującymi widokami, ale również uprawiać nurkowanie. Są tutaj niezwykle piękne rafy koralowe i mnóstwo różnorodnych gatunków ryb, które zachwycają swoim bogactwem barw. Nie martwcie się o oderwanie od świata - jest tutaj dostęp do internetu, telewizji i bardzo dobry zasięg komórkowy. Co więcej, na wyspie zatrudniony jest personel, który "jest gotów zostać na miejscu z nowym właścicielem".  

Więcej artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.

Więcej o: