Gdzie w samolocie lądują nasze walizki? Pokazał, jak to wygląda "od środka" i rozwiewa wątpliwości

Wiele osób, które podróżują samolotami, z pewnością zastanawia się, gdzie trafiają te wszystkie bagaże. Okazuje się, że odpowiedź jest prosta. A nagranie z TikToka rozwiewa w tej kwestii wszelkie wątpliwości.

Bagaż rejestrowany podróżni zostawiają na stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej. Następnie przechodzi kontrolę i jeśli nie ma żadnych naruszeń, trafia na taśmę prowadzącą do bagażowni, a następnie jest transportowany do właściwego samolotu.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Gdzie w samolocie lądują nasze walizki?

Po tym, jak bagaż został sprawdzony i trafił do sortowani, a następnie do właściwego samolotu, w następnej kolejności trafia do luku bagażowego. Najczęściej pomieszczenie to znajduje się pod pokładem samolotu. Zadaniem obsługi lotniska jest zapakowanie do niego bagaży, a następnie po zakończonej podróży, wypakowanie ich.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pakowane są bagaże do samolotu? Nagranie opublikowane na TikToku wszystko wyjaśnia

Nagranie, które zostało opublikowane przez jednego z pracowników lotniska, doskonale obrazuje, w jaki sposób pakowane są bagaże do samolotu. Mężczyzna zabrał ze sobą kamerę do luku bagażowego i pokazał, w jaki sposób układa bagaże. Jak widzimy, bardzo się do tego przykłada! Bagaże układane są równo i z bardzo dużą starannością.

Wydawać by się mogło, że praca, którą wykonuje mężczyzna, nie należy do najcięższych, ponieważ ma jeszcze czas i siłę na to, by w przerwie pomiędzy nadchodzącymi bagażami wykonać kilkanaście pompek. Na nagraniu widać nie tylko to, jak pracownik obsługi lotniska układa ogrom bagaży, ale też działanie taśmy, która dostarcza mu je do luku bagażowego.

Mężczyzna zapewne jest jednym z niewielu, którzy w taki sposób obchodzą się z bagażami podróżujących. Bardzo często zdarza się tak, że walizki nie trafiają w tak dobre ręce i dochodzi do licznych uszkodzeń bagażu.

Więcej o: