Najpiękniejsze hiszpańskie wyspy na jesienne wakacje. Warto je odwiedzić właśnie w tym okresie

Kiedy kartki z kalendarza zaczynają wskazywać wrzesień, a okna obijają się krople deszczu, coraz częściej z utęsknieniem wspominamy letnie chwile. Osoby, które już tęsknią za słońcem i szumem morza, szukają okazji do kolejnych wyjazdów. Świetnym kierunkiem na jesienne wakacje będą hiszpańskie wyspy. Które z nich warto rozważyć?

Hiszpania każdego roku przyciąga turystów z całego świata. Ten leżący na Półwyspie Iberyjskim kraj zachwyca melodyjnym językiem, urokliwymi wyspami i piękną pogodą... nie tylko latem! Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na odwiedzenie tych rejonów także poza sezonem. Gdzie warto pojechać? Przedstawiamy najlepsze hiszpańskie wyspy na jesienne wakacje.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Hiszpańskie wyspy na jesienne wakacje: Fuerteventura

Fuerteventura to wyspa zlokalizowana na Oceanie Atlantyckim. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc archipelagu Wysp Kanaryjskich. Turystów urzeka przestrzennymi plażami z białym i drobnym piaskiem oraz malowniczymi wydmami. Jest to także idealny kierunek dla miłośników sportów wodnych. Silny wiatr sprawia, że panują tu idealne warunki do uprawiania windsurfingu. Za tym też kryje się nazwa wyspy. "Fuerte" znaczy silny, natomiast "vento" to wiatr. 

Fuerteventura to idealny kierunek na jesienne wakacje. We wrześniu, październiku i listopadzie możecie liczyć tu na temperatury przekraczające 25 stopni Celsjusza. 

Gran Canaria - wyspy w Hiszpanii jesienią

Inną wartą uwagi wyspą jest sąsiadująca z Fuerteventurą Gran Canaria. Miejsce to kojarzy się z rozległym pasmem wydm i ciepłym klimatem. Odnajdą się tu zarówno fani wypoczynku nad morzem, jak i osoby, które lubią spacerować i podziwiać górzyste krajobrazy.  

Podobnie jak w przypadku Fuerteventury, jesienią możemy tu liczyć na średnią temperaturę 25 stopni Celsjusza. 

Jesień na Balearach. Majorka

Majorka to najpopularniejsza i największa wyspa Balearów. Znana jest przede wszystkim z tętniących życiem ulic, imprez i pięknych plaż. Odwiedzenie wyspy jesienią to świetny moment, by zobaczyć ją w pełnej okazałości. Poza sezonem nie zastaniecie tu aż takich tłumów jak w wakacje. 

Jaka pogoda czeka nas na Majorce jesienią? We wrześniu możemy liczyć na temperatury z rzędu 27-30 stopni Celsjusza, w październiku około 25, a w listopadzie średnio 20. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: