Chciały zrobić perfekcyjne selfie przy wodospadzie. Nie żyje sześć osób

Niewinna wycieczka 15-osobowej rodziny zamieniła się w tragedię. Sześciu krewnych utonęło podczas próby ratowania dwóch sióstr, które chciały zrobić selfie przy wodospadzie.

Wiele osób jest w stanie zrobić naprawdę dużo dla idealnego selfie. Jak pokazuje historia dwóch sióstr z Indii, poszukiwanie doskonałego ujęcia można przypłacić życiem. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Tragedia nad wodospadem. Ratowali dwie siostry 

O tragicznym wypadku w Indiach poinformował portal thesun.co.uk. 15-osobowa rodzina wybrała się na piknik przy wodospadzie Ramdaha w stanie Chhattisgarh w środkowo-wschodnich Indiach. Dwie siostry, 14-letnia Shraddha i 22-letnia Shweta Singh weszły do wody, by zrobić sobie wspólne zdjęcie. W pewnym momencie młodsza dziewczyna straciła równowagę. 22-latka rzuciła jej się na pomoc, jednak i ona została szybko pokonana przez żywioł. 

Zdarzenie nie umknęło uwadze pozostałych członków rodziny. Do wody natychmiast weszło trzech braci - 18-letni Himanshu, 22-letni Abhay i 26-letni Ratnesh, a także 24-letni kuzyn Rishabh oraz jego 22-letnia żona Sulekha. Aby zapobiec porwaniu przez wodę, wszyscy złapali się za ręce. Jak się okazało, również to nie pomogło. Chwilę później cała piątka znalazła się w niebezpiecznej sytuacji i walczyła o własne życie. 

Chciały zrobić idealne zdjecie. Nie żyje sześć osób

Świadkowie zdarzenia wezwali pomoc, jednak zanim funkcjonariusze przybyli na miejsce, było już za późno. Z sytuacji udało się uratować jedynie Sulekhę - żonę kuzyna, która obecnie przebywa w szpitalu w stanie krytycznym. 

W poszukiwaniu ciał brali udział nurkowie z State Disaster Emergency Relief Force (SDERF). Trzy z nich zostały wyłowione w niedzielę, 28 sierpnia wieczorem, a trzy kolejne w poniedziałek rano. 

 

To kolejny wypadek przy wodospadzie Ramdaha

Jak zapewniają funkcjonariusze, na miejscu znajdują się tablice, informujące o zakazie wchodzenia do wody. Odwiedzający okolice wodospadów ignorują jednak ostrzeżenia. Do podobnego incydentu doszło zaledwie sześć miesięcy temu. W tym samym miejscu utonęło wówczas trzech młodych mężczyzn. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: