Chciały zrobić perfekcyjne selfie przy wodospadzie. Nie żyje sześć osób

Niewinna wycieczka 15-osobowej rodziny zamieniła się w tragedię. Sześciu krewnych utonęło podczas próby ratowania dwóch sióstr, które chciały zrobić selfie przy wodospadzie.

Wiele osób jest w stanie zrobić naprawdę dużo dla idealnego selfie. Jak pokazuje historia dwóch sióstr z Indii, poszukiwanie doskonałego ujęcia można przypłacić życiem. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Tragedia nad wodospadem. Ratowali dwie siostry 

O tragicznym wypadku w Indiach poinformował portal thesun.co.uk. 15-osobowa rodzina wybrała się na piknik przy wodospadzie Ramdaha w stanie Chhattisgarh w środkowo-wschodnich Indiach. Dwie siostry, 14-letnia Shraddha i 22-letnia Shweta Singh weszły do wody, by zrobić sobie wspólne zdjęcie. W pewnym momencie młodsza dziewczyna straciła równowagę. 22-latka rzuciła jej się na pomoc, jednak i ona została szybko pokonana przez żywioł. 

Polacy znaleźli sposoby, by podróżować tanio, ale tłumnie. Wysokie ceny nie odstraszyły Polaków. Turyści znaleźli sposoby na oszczędzanie

Zdarzenie nie umknęło uwadze pozostałych członków rodziny. Do wody natychmiast weszło trzech braci - 18-letni Himanshu, 22-letni Abhay i 26-letni Ratnesh, a także 24-letni kuzyn Rishabh oraz jego 22-letnia żona Sulekha. Aby zapobiec porwaniu przez wodę, wszyscy złapali się za ręce. Jak się okazało, również to nie pomogło. Chwilę później cała piątka znalazła się w niebezpiecznej sytuacji i walczyła o własne życie. 

Nick Gardner Niesamowity wyczyn 82-latka. Chciał pomóc chorej żonie - przeszedł ponad 3218 kilometrów

Chciały zrobić idealne zdjecie. Nie żyje sześć osób

Świadkowie zdarzenia wezwali pomoc, jednak zanim funkcjonariusze przybyli na miejsce, było już za późno. Z sytuacji udało się uratować jedynie Sulekhę - żonę kuzyna, która obecnie przebywa w szpitalu w stanie krytycznym. 

W poszukiwaniu ciał brali udział nurkowie z State Disaster Emergency Relief Force (SDERF). Trzy z nich zostały wyłowione w niedzielę, 28 sierpnia wieczorem, a trzy kolejne w poniedziałek rano. 

 

To kolejny wypadek przy wodospadzie Ramdaha

Jak zapewniają funkcjonariusze, na miejscu znajdują się tablice, informujące o zakazie wchodzenia do wody. Odwiedzający okolice wodospadów ignorują jednak ostrzeżenia. Do podobnego incydentu doszło zaledwie sześć miesięcy temu. W tym samym miejscu utonęło wówczas trzech młodych mężczyzn. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: