Pilot zagroził odwołaniem startu. Jeden z pasażerów rozesłał wszystkim nagie zdjęcia

Pilot amerykańskiej taniej linii lotniczej Southwest Airlines zagroził odwołaniem startu, po tym jak na pokładzie doszło do niecodziennego incydentu. Pasażerowie zaczęli otrzymywać nagie zdjęcia, które jeden z podróżujących postanowił rozesłać za pomocą AirDrop - specjalnej funkcji w telefonie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Żarty na lotniskach i w samolotach niemal zawsze źle się kończą. Pasażerowie lecący liniami Southwest Airlines do Meksyku byli bliscy odwołanie rejsu, po tym jak jeden z pasażerów postanowił rozesłać nagie zdjęcia za pomocą funkcji AirDrop. Personel szybko zareagował, a dosłownie chwilę po zajściu pilot zagroził, że rejs może zostać anulowany. 

Żartowniś na pokładzie samolotu linii Southwest Airlines

Podczas przygotowań do startu samolotu z portu Williama P. Hobby w Houston do Cabo San Lucas w Meksyku doszło do nieprzyjemnego incydentu. Żartowniś postanowił rozesłać nagie zdjęcia pozostałym pasażerom przy pomocy specjalnej funkcji w telefonie. AirDrop to jedna z opcji, którą oferuje marka Apple. Pozwala udostępniać i odbierać na tabletach lub smartfonach m.in. zdjęcia i dokumenty z innych urządzeń tej marki znajdujących się w bliskim zasięgu. Skusiło to jednego z pasażerów do zrobienia nieśmiesznego żartu.

Zniesmaczeni pasażerowie szybko zgłosili zajście obsłudze. Jak się jednak okazało, zdjęcia otrzymał sam pilot. Mężczyzna przez interkom poinformował podróżujących o konsekwencjach, które mogą nastąpić. 

Oto umowa, jeśli nadal będziecie to robić, będę musiał przerwać start i wrócić do gate'u. Wszyscy będą musieli wysiąść z samolotu, będziemy musieli zaangażować ochronę i wasze wakacje zostaną zrujnowane. Przestańcie więc rozsyłać nagie zdjęcia i lećmy do Cabo

- ostrzegł pilot samolotu. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Zajście uwieczniła na wideo jedna z podróżujących. Nagranie trafiło na TikToka gdzie w krótkim czasie zyskało popularność. Materiał odtworzono już ponad dwa miliony razy. Głos zabrali także przedstawiciele linii Southwest mającej siedzibę w Dallas. 

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie klientów oraz pracowników jest najwyższym priorytetem zespołu Southwest. Nasi pracownicy, powiadomieni o potencjalnym problemie, rozwiązują go, aby zapewnić komfort osobom podróżującym naszymi liniami

Niebezpieczne incydenty spowodowane funkcją AirDrop

Incydenty spowodowane funkcją AirDrop są coraz częstsze. Zaledwie w lipcu br. przerwano lot i ewakuowano samolot mający lecieć z San Francisco do Orlando, ponieważ jeden z pasażerów rozesłał do innych ludzi w samolocie zdjęcie broni.

Z kolei w maju na pokładzie samolotu tureckiej linii lotniczej AnadoluJet pasażerowie otrzymali niepokojące zdjęcia rozbitych maszyn i katastrof lotniczych. Skutkiem było natychmiastowe przerwanie lotu i zawrócenie samolotu z pasa startowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Pilot przerwał start samolotu - pasażerowie tureckich linii dostali zdjęcia katastrof lotniczych

Więcej o: