Arka Noego to dla nich za mało. Mają kolejny ambitny plan

O tym, jak wyglądała biblijna Arka Noego, mogą się przekonać osoby odwiedzające Kentucky. Tam w parku tematycznym stanął gigantyczny obiekt, który zgodnie z przekazem Biblii, przetrwał powódź. Teraz twórcy mają kolejne ambitne plany. Chcą zbudować wieżę Babel. Tłumaczą, że w ten sposób chcą uczyć tolerancji i podjąć walkę z rasizmem.

Replikę Arki Noego w parku Ark Encounter zbudowano dzięki darczyńcom, uruchomiono także przedsprzedaż biletów. Podczas budowy biblijnego statku trzymano się ściśle informacji z Pisma Świętego. Dziś twórcy chwalą się, że to największa szkieletowa konstrukcja na świecie. Ma 155 m długości, 26 m szerokości i 16 m wysokości. Na trzech piętrach umieszczono eksponaty zwierząt, które wybraniec Boga ściągnął na arkę. W zoo Ararat Ridge w Ark Encounter można natomiast podziwiać żywe okazy.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

We wnętrzach obiektu znajdziemy teatry, kina, restauracje i sklepy. W parku znajduje się także jedna z największych na świecie Emzara's Kitchen, czyli restauracja, która może obsłużyć ponad 1500 osób jednocześnie.

Zgubili paszport na lotnisku. Z opresji uratował ich pilotZgubili paszport na lotnisku. Z opresji uratował ich pilot

Ekscytujący projekt

Po sukcesie wybudowania repliki Arki Noego, zarządzający Ark Encounter zdradzili, że mają kolejne ambitne plany. Za trzy lata chcą otworzyć "Wieżę Babel". "To ekscytujący projekt, który nauczy ludzi, że to, co wydarzyło się w Babel, było wydarzeniem historycznym. Pokaże, skąd pochodzą różne grupy ludzi. Odpowie na problem rasizmu i pokaże przesłanie ewangelii" – czytamy na stronie answersingenesis.org.

Trwają jeszcze prace koncepcyjne, ale prezes firmy zarządzającej obiektem Allen Greene zapewnia, że będzie to "fascynująca, otwierająca oczy atrakcja".

Samolot linii PLL LOT - zdjęcie ilustracyjne44 osoby nie poleciały do Warszawy, bo zabrakło miejsc. LOT się tłumaczy

Podczas budowy wieży Babel, Jahwe pomieszał budowniczym języki, dzieląc ludzi na różne narody i w ten sposób uniemożliwił ukończenie budowy wieży. Obecnie określenie "wieża Babel" ma raczej pejoratywne znaczenie. Oznacza ideę lub przedsięwzięcie niemożliwe do zrealizowania. Czy budowla zostanie ukończona? Czy znowu Bóg pomiesza szyki? 

Źródło: answersingenesis.org / Ark Encounter 

Więcej o: