Łatwe trasy kajakowe w Polsce. Idealne propozycje na wspaniałą weekendową przygodę

Łatwe trasy kajakowe w Polsce rozlokowane są po całym kraju. Okazuje się, że nie trzeba posiadać żadnych umiejętności, a jedynie bardzo podstawową wiedzę, by móc wsiąść w kajak i odbyć bezpieczną i jakże fascynującą przeprawę. Które trasy kajakowe wybrać na początek? Podpowiadamy.

Spływ kajakiem to doskonała propozycja na spędzeniu czasu w gronie przyjaciół bądź najbliższej rodziny. Jeśli jednak wolisz samotne podróże, nic straconego. Również będziesz się świetnie bawić. Ale którą trasę wybrać, by była łatwa i przyjemna? Sprawdź.

Zobacz wideo Bezpieczne Mazury

Łatwe trasy kajakowe w Polsce. Odwiedź magiczne Roztocze

Jeśli szukasz łatwej trasy kajakowej, powinieneś wybrać się na zachwycające swoimi krajobrazami Roztocze. Spływ po Tanwi to fantastyczna przygoda dla całej rodziny - nawet dla najmłodszych. Woda nie jest tu głęboka - sięga dorosłej osobie do kolan (do jednego metra głębokości), a przeprawa trwa około 2,5 godziny. W trakcie spływu czekają na was różnego rodzaju przeszkody, więc nie sposób się nudzić.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spływy kajakowe na Mazurach. Spływ Krutynią najpiękniejszą trasą w Polsce i w Europie

Jeśli spędzasz urlop na Mazurach, nie możesz odpuścić sobie spływu kajakowego Krutynią na Pojezierzu Mazurskim. Uznawany za jedną z najpiękniejszych tras nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To łatwa trasa, która pozwoli ci podziwiać piękno przyrody, a jednocześnie odpocząć. Pojawią się też jednak trudniejsze odcinki. Na szczęście woda jest płytka.  

Kajaki w centralnej Polsce. Spływ Rawką to wspaniała przygoda

Jeśli chcemy wybrać się na spływ kajakowy, wcale nie musimy wybierać się na Mazury. W centralnej Polsce płynie rzeka Rawka, po której spływ zapewni turystom nie tylko sporo emocji, ale też piękne widoki oraz bogatą florę i faunę. Dla niektórych, choć trasa jest prosta, spływ ten wiąże się z większym wysiłkiem, niż oczekiwali. Mimo to świetna zabawa rekompensuje całe zmęczenie!

Więcej o: