Turystka chciała zrobić selfie z niedźwiedziem. Zwierzę rzuciło się w jej kierunku

W Rumunii turystka przeżyła chwile grozy po tym, jak w jej kierunku rzucił się niedźwiedź brunatny. Okazało się, że kobieta postanowiła zignorować obowiązek zachowania bezpiecznej odległości i próbowała zrobić sobie zdjęcie z dzikim zwierzęciem.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Rumunii. Właśnie tam młoda kobieta zapragnęła zrobić sobie zdjęcie z niedźwiedziem brunatnym. Niestety podeszła zbyt blisko do zwierzęcia, które po chwili skoczyło w jej kierunku. Niebezpieczną sytuację nagrał i opublikował w sieci jeden ze świadków. 

Cena jednego zdjęcia

Filmik opublikował jeden z obserwatorów zdarzenia na portalu TikTok —  mimo że nagranie zostało usunięte z profilu mężczyzny, zdobyło na tyle dużą popularność, że obecnie krąży w innych mediach społecznościowych. Na zarejestrowanym materiale widać, jak na poboczu leśnej drogi kobieta zbliża się do niedźwiedzia z zamiarem zrobienia sobie z nim zdjęcia. W chwili, gdy znajduje się niemalże przy jego boku, zwierzę gwałtownie rzuca się w jej kierunku. W ostatnim momencie turystka zdołała odskoczyć i schować się do samochodu, a tym samym uniknąć bezpośredniego zagrożenia życia.

Nieodpowiedzialność turystów. "To nie domowy pupil"

Po opublikowaniu nagrania w sieci rozpoczęła się burzliwa dyskusja o nieodpowiedzialnym zachowaniu turystów. Okazuje się bowiem, że również w wielu innych przypadkach zasady bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania w stosunku do dzikich zwierząt są łamane. Jak wyjaśnia Costel Alexe, były rumuński minister środowiska w rozmowie ze stacją LADbible:

Niedźwiedź to dzikie zwierzę chronione prawem, a nie domowy pupil. 

Na terenie lasów w Rumunii do tego typu niebezpiecznych sytuacji dochodzi notorycznie. Władze starają się zwracać na to szczególną uwagę, gdyż, jak dodaje Costel Alexe: 

Niedźwiedź, który skosztował herbatników i płatków śniadaniowych, czuje, że w ten sposób może zdobywać pożywienie. Przez to już nigdy nie będzie w stanie przystosować się do życia w lesie.

Wszelkie tego typu pouczenia zignorowała również inna grupa wczasowiczów — do sieci trafiło bowiem nagranie, na którym rozbawiona rodzina w trakcie pikniku siedzi przy jednym stole z czarnym niedźwiedziem. Sytuacja mogła zakończyć się dla nich tragicznie.

Pamiętajmy, że zachowanie bezpieczeństwa i odpowiedniego dystansu pomaga chronić nie tylko nas, ale również dzikie zwierzęta i ich środowisko.

Źródło: ladbible.com

Więcej o: