Chciał ukraść młode białe lwiątka, ale rodzice rozprawili się z porywaczem. Nie spodziewał się takiego finału

Do tragedii doszło w ostatni sierpniowy weekend Akrze - stolicy Ghany. Mężczyzna wspiął się na ogrodzenie tamtejszego zoo i dostał się do klatki z lwami. Jego zmasakrowane ciało znaleźli pracownicy.

Dzikie zwierzęta potrafią być niebezpieczne i nikogo nie trzeba przekonywać. Dowiadujemy się o tym nie tylko z filmów przyrodniczych, ale i z własnego doświadczenia. O jednej z takich sytuacji świat usłyszał w niedzielę, 28 sierpnia. Pewien mężczyzna wszedł do klatki z lwami i został rozszarpany przez zwierzęta. O sprawie poinformował rząd Ghany. 

Zobacz wideo Zabójcze złoto Ghany. Górnicy zarabiają krocie, ale umierają młodo

Ghana: Mężczyzna rozszarpany przez lwy. Najprawdopodobniej chciał ukraść młode 

Nieszczęśliwy incydent miał miejsce w Akrze - stolicy afrykańskiej Ghany. Jak poinformowały służby, mężczyzna został zauważony, gdy przeskakiwał przez ogrodzenie w zoo. Wszedł do zagrody z lwami, w której znajdował się samiec, samica i ich dwa białe młode.

Jak podejrzewają władze, intruz najprawdopodobniej chciał ukraść małe lwiątka, które cieszyły się dużym zainteresowaniem od listopada 2021 roku. Ich biały kolor jest niezwykle rzadki i jest spowodowany rzadką mutacją genetyczną. 

Mężczyzna został zaatakowany przez samca i zmarł na miejscu w wyniku obrażeń. Jego tożsamość jest nieznana. 

Szlak na Trzy Korony ze Sromowiec Niżnych zachwyca pięknymi widokami. Szlak na Trzy Korony ze Sromowiec. Kręcono tu sceny znanego filmu

Lwy broniły młodych. Sprawę wyjaśniają śledczy 

Lwy mają młode, więc jeśli podejdziesz do nich zbyt blisko, to mogą poczuć, że próbujesz zabrać ich dzieci. Prosimy o nierobienie takich rzeczy

- powiedział lokalnym dziennikarzom w oświadczeniu Benito Owusu Bio, wiceminister ds. ziemi i zasobów naturalnych w Ghanie. 

ABW. Zdjęcie ilustracyjne. Dane handlarza respiratorami zniknęły z bazy SIS II. W tym czasie zmarł

Zoo w Akrze zostało tymczasowo zamknięte dla odwiedzających po incydencie, który wstrząsnął mieszkańcami Ghany. Tamtejsze służby badają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Zapewniono jednak, że zwierzętom nic się nie stało, a ich wybieg jest odpowiednio zabezpieczony. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Źródło: ndtv.com

Więcej o: