Dożynki w Nidzicy. Najpierw msza, a później wulgarne i wyuzdane zabawy. "Wstyd, że na oczach dzieci"

Tegoroczne dożynki w Nidzicy zostaną w pamięci na długo. Nagranie z zabaw trafiło do internetu i błyskawicznie wywołało ogrom kontrowersji. Wielu internautów nie kryło swojego oburzenia i posypała się lawina negatywnych komentarzy.

Dożynki w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) odbyły się w sobotę 27 sierpnia. I choć zazwyczaj imprezy tego rodzaju nie zyskują dużego rozgłosu, tym razem było inaczej. Do internautów z całej Polski dotarła wiadomość, jak bawią się na dożynkach w Nidzicy.

Zobacz wideo Bezpieczne Mazury

Dożynki w Nidzicy. Dzieci patrzyły na wyuzdane zabawy dorosłych

Dożynki w Nidzicy rozpoczęły się tradycyjnie, czyli mszą świętą. Następnie zorganizowano inscenizację mazurskiego wesela z degustacją potraw. W programie była również prezentacja wieńców i stoisk sołeckich. Nie zabrakło również nutki rywalizacji.

Dożynki w NidzicyDożynki w Nidzicy Źródło: Facebook, Twitter

Do sieci trafiło nagranie z dożynek w Nidzicy, na którym widać, jak dorośli, biorący udział w konkursie sołectw, biorą udział w wyuzdanych zabawach dla dorosłych na oczach dzieci. Na czym to polegało? Kobiety trzymały patelnie między nogami, a mężczyźni, którzy stali tuż za nimi, mieli za zadanie uderzać w nie zamontowanymi przy paskach chochlami. W drugiej wersji kobiety trzymały patelnie pod brzuchem, a panowie byli ustawieni do nich przodem. Wygrywała ta para, której udało się więcej razy uderzyć o patelnię.

Fala oburzenia w sieci. "Żenada"

Wielu internautów oburzonych jest zachowaniem uczestników dożynek. Pojawiają się jednak nie tylko głosy negatywne. Oto niektóre z komentarzy, które możemy przeczytać pod nagraniami, które trafiły do sieci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dożynki to święto rolników z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. A tutaj żenada... zabawa "pijanego wujka" z wesela

- skomentowała jedna z internautek.

Naprawdę żenujące, po prostu współczuję pomysłodawcy, że tak nisko upadł

- dodała kolejna.

Piękny przykład dajecie dzieciom. Dno totalne

- czytamy.

Taka zabawa dorosłych może odbywać się bez udziału dzieci. Wstyd, że na oczach dzieci tak bawią się dorośli.

- napisała kolejna internautka.

Super. Uśmiałam się. Gratulacje dla wszystkich, że w tym pędzącym dzisiaj świecie znaleźliście chwilę na zabawę i ubaw po pachy. W życiu jest czas na pracę, ale też i na zabawę. Do wszystkich krytykujących, dlatego was nikt tam nie zaprosił, bo się tam nie nadajecie

- pojawił się jednak i taki głos.

Więcej o: