Najdłuższe loty bez przesiadek na świecie. Rekordziści spędzają na pokładzie blisko 19 godzin

Podróżować możemy w różny sposób - drogą wodną, lądową czy powietrzną. Osoby, którym zależy na pokonaniu dużych odległości w niedługim czasie, zwykle stawiają na tę ostatnią opcję. Choć jest to bez wątpienia najszybszy środek, to najdłuższe loty świata mogą liczyć blisko 19 godzin bez przesiadek. Na jakich trasach kursują rekordziści?

Chociaż dla wielu ośmiogodzinna podróż pociągiem może wydawać się koszmarem, to pasażerowie niektórych linii lotniczych muszą spędzić na pokładach samolotu nawet blisko 19 godzin. Najdłuższe połączenia lotnicze są obsługiwane przez przewoźników Singapore Airlines, Qantas i Philippine Airlines. Poznajcie top 10 rekordowych tras.  

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Najdłuższe połączenia lotnicze na świecie. Singapore Airlines rekordzistą 

Najdłuższy lot świata może trwać nawet 18 godzin i 50 minut. Jest to połączenie obsługiwane przez Singapore Airlines między Singapurem a Nowym Jorkiem. Samoloty mają do pokonania aż 15348 km. Drugie miejsce w zestawieniu rekordowo długich rejsów jest obsługiwane przez tę samą linię lotniczą. Pasażerowie podróżujący z Singapuru do Newark w stanie New Jersey lecą 15325 km, a pokładzie samolotu spędzą 18 godzin i 25 minut.

Oba rejsy obsługiwane są przez samoloty Airbus A350-900ULR. Posiadają one 187 miejsc w klasie ekonomicznej, 24 w klasie premium economy i 42 miejscami w klasie biznes.

Podium najdłuższych lotów zamyka linia Qantas. Trasa z Perth do Londynu Heathrow to 14500 km, które samoloty pokonują w około  17 godzin i 15 minut. 

Najdłuższe loty na świecie. Ile czasu pasażerowie spędzają w samolotach? 

Na kolejnych miejscach najdłuższych rejsów świata znalazły się także trasy:

  • z Singapuru do Los Angeles - 14113 km (linia Singapore Airlines),
  • z Sydney do Dallas - 13804 km (linia Qantas),
  • z Manili do Nowego Jorku z Philippine Airlines - 13711 km (linia Philippine Airlines),
  • z Singapuru do San Francisco - 13592 km (linie Singapore Airlines i United Airlines),
  • z Atlanty do Johannesburga - 13582 km (linia Delta),
  • z Dubaju do Los Angeles - 13400 km (linia Emirates),
  • z Dżuddy do Los Angeles - 13395 km (linia Saudia).

Szykują się nowe rekordowe loty

Już niedługo do zestawienia wkroczą kolejne trasy. Od września do oferty linii Air New Zealand trafi połączenie z Auckland do Nowego Jorku, które ma potrwać 17 godzin i 50 minut. W czerwcu 2023 identyczny kierunek uruchomi także Qantas. Oba zajmą wówczas piątą pozycję. 

W grudniu tego roku Qantas uruchomi także loty z Melbourne do Dallas. Połączenie będzie liczyć 14471 km i ma trwać 17 godzin 35 minut. Oznacza to, że wskoczy ono na czwartą pozycję, obecnie zajmowaną przez Singapore Airlines. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: