Długoterminowa pogoda pogody na wrzesień. Upały odchodzą w zapomnienie. Po wakacjach będzie zimniej

Letnie upały dawały nam się we znaki i wiele osób czeka z utęsknieniem na moment, w którym się skończą. Według synoptyków nastąpi to już niedługo, bo wrzesień 2022 ma być bardzo chłodny. Długoterminowa pogoda na po wakacjach może nas zaskoczyć.

Wakacje powoli się kończą, a z nimi długotrwałe upały. Jest to dobra wiadomość dla osób, które wolą, gdy jest zimno, bowiem według synoptyków wrzesień przyniesie ochłodzenie. Pojawią się też opady deszczu i burze. Jesienna pogoda będzie znakiem końca lata. Trzeba jednak pamiętać, że pogoda długoterminowa aktualizowana jest kilka razy dziennie w punktach meteorologicznych i obarczona jest błędem. Prognozy mogą zmienić się z dnia na dzień.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

"Połykał krokodyle w całości - człowiek byłby dla niego tylko przystawką"

Pogoda długoterminowa. Tegoroczne upały przechodzą do historii

Wszystko wskazuje na to, że to ostatnie gorące dni w tym roku. Do Polski wędruje front chłodny z burzami i opadami. W poniedziałek (29.08) ma już być nieco zimniej niż w weekend. Portal fanipogody.pl zapowiada także, że w ostatni dzień sierpnia "płynąć ma wyjątkowo chłodne powietrze z wysokich szerokości geograficznych o cechach polarnych". Na początku września temperatura spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza w ciągu, a w nocy  na nizinach termometry pokażą poniżej 10 stopni do nawet 0 stopni przy gruncie. Eksperci zapowiadają, że cieplej ma być około 3-5 września, ale taki stan rzeczy będzie trwał krótko.

Jest szansa, że jeszcze w pierwszej dekadzie dziewiątego miesiąca roku doświadczymy pojedynczych dni gorących oraz upalnych. Jednak ich skala oraz długość będzie nieporównywalnie mniejsza niż w ostatnich dniach sierpnia 2022

- czytamy na stronie fanipogody.pl.

Pogoda na wrzesień 2022. Synoptycy zapowiadają deszcze i burze na koniec sierpnia

Chłodny front atmosferyczny przyniesie ze sobą opady deszczu oraz miejscami burze, szczególnie odczuwać będą je mieszkańcy północnej i północno-wschodniej części Polski. Warunki mają ustabilizować się na początku września - wszystko za sprawą podwyższonego ciśnienia. Opady mają wrócić w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy do kraju dotrą strefy frontowe. Meteorolodzy podkreślają jednak, że prognozowanie z tak dużym wyprzedzeniem nie jest możliwe. 

Grecja. Kapitan jachtu wyłowił białe worki. Ten widok zapamięta do końca życiaMakabryczne znalezisko w Grecji. Wyłowił z morza worki z ludzkimi zwłokami

Więcej o: