Tanie last minute to już przeszłość. Chcesz zaoszczędzić? Wybierz first minute

Co to znaczy first minute? Można powiedzieć, że jest to odwrotność last minute, czyli rezerwowania na ostatnią chwilę. W przypadku wakacji first minute wszystkie formalności załatwiamy z dużym wyprzedzeniem. Dlaczego warto zdecydować się na taki urlop?

Mnóstwo osób zagraniczne podróże planuje bez wyprzedzenia. Dla tych podróżujących oferty last minute wydają się być lepsze i bardziej przystępne cenowo. W rzeczywistości sprawa wygląda inaczej: jest drogo, nie możemy liczyć na udogodnienia, a kwatery często pozostawiają wiele do życzenia.

Co jednak powiecie na to, by wycieczkę zarezerwować już kilka miesięcy wcześniej? Oferty wakacji first minute pojawiają się nawet na rok przed planowanym wyjazdem, na przykład biuro podróży już we wrześniu informuje o wypadzie nad morze w lipcu przyszłego roku. Dlatego już teraz część osób zaczyna szukać ofert first minute 2023. Co warto o nich wiedzieć?

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

First minute - co to znaczy? Takie rozwiązanie ma wiele zalet

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca, ale w ofertach biur podróży pojawiają się propozycje... już na kolejny rok. Jeżeli z nich skorzystamy, zarezerwujemy sobie wakacje first minute 2023. Co nam to daje? Oto kilka zalet:

  • atrakcyjna cena - często takie podróże są o wiele tańsze niż last minute,
  • gwarancja, że koszty wycieczki nagle nie wzrosną,
  • większy wybór - pokoje są zazwyczaj wolne i możemy zdecydować, który będzie najlepszy; nie musimy się martwić, że wybrany przez nas apartament będzie zajęty,
  • więcej czasu na zaplanowanie wyjazdu - zdążymy dopiąć wszystko na ostatni guzik, dzięki czemu wcześniej przygotujemy się na różne możliwości, na przykład zmianę pogody, wymianę waluty lub zranienia podczas wycieczek,
  • większy komfort psychiczny,
  • opłaty związane z wakacjami nie są odczuwalne przez duże rozłożenie w czasie - w przypadku oferty last minute wszystkie wydatki uzależniamy od ceny wycieczki i mamy często poczucie, ze takie wakacje rujnują nam budżet.

First minute 2023. Dlaczego warto teraz pomyśleć o przyszłych wakacjach?

Warto wziąć pod uwagę, że zainteresowanie wakacjami first minute z roku na rok wzrasta. Szczególnie jest to widoczne po prawie dwuletniej pandemii oraz obecnie, przy szalejącej inflacji. Oferty first minute 2023 są już dostępne i co ciekawe, cieszą się naprawdę sporym powodzeniem. Pełne oferty first minute 2023 będą pojawiać się w biurach podróży na początku września. 

Więcej o: