Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Cztery ciekawe lokalizacje, które warto odwiedzić w weekend

Żeby cieszyć się pięknymi widokami, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Nasz kraj również skrywa w sobie wiele perełek, w których zakochacie się od pierwszego wejrzenia. Które miejsca warto odwiedzić? Poznajcie najciekawsze lokalizacje w Polsce.

Nadmorskie pejzaże, bajkowe zamki czy urokliwe starówki - Polska ma do zaoferowania wiele zachwycających dech w piersiach miejsc. Dzięki bogatemu i różnorodnemu krajobrazowi każdy znajdzie tu coś dla siebie. Usatysfakcjonowani mogą być zarówno miłośnicy szumu morskich fal, wydm i piaszczystych plaż, jak i fani pejzaży górskich, parków narodowych oraz jezior.

Choć w naszym kraju nie brakuje wyjątkowych lokalizacji i trudno wybrać te najciekawsze, to spróbowaliśmy wyróżnić spośród nich naszych faworytów. Oto cztery najpiękniejsze miejsca w Polsce. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Najpiękniejsze lokalizacje w Polsce. Jura Krakowsko-Częstochowska

Jedną z wartych uwagi miejsc w naszym kraju jest bez wątpienia Jura Krakowsko-Częstochowska. Czekają tu na was białe ostańce na wzgórzach oraz zamkowe ruiny.

Wśród najciekawszych atrakcji można wymienić tajemniczą twierdzę Olsten. Została ona wzniesiona jeszcze za czasów Kazimierza Wielkiego, a jej nazwa wzięła się od niemieckiego słowa "Hohlstein", które oznacza "wydrążoną skałę". Nawiązuje to do systemu piwnic i jaskiń znajdujących się pod zamkiem. Wycieczką w te rejony będą zachwyceni fani rowerowych wycieczek, spacerów, natury oraz historii.

Ciekawe miejsca w Polsce. Polskie Malediwy

Jeżeli marzy wam się wypad na Malediwy, ale rodzinny budżet wam na to nie pozwala, możecie wybrać się do Jaworzna w województwie śląskim. Mieści się tu Park Gródek, przez wielu nazywany polskimi Malediwami. Wszystko to za sprawą urokliwych altanek oraz ginącej pod turkusową wodą drewnianej kładki. Odwiedzając tę lokalizację, warto wybrać się także na punkt widokowy, z którego rozpościera się malowniczy widok na okolicę. Warto wspomnieć, że dawniej w miejscu tym znajdował się kamieniołom dolomitu.  

Najpiękniejsze miejsca w Polsce - Zamek w Mosznej

Kolejna propozycja to nie lada gratka dla fanów Harry’ego Pottera. W Mosznej zlokalizowany jest bajkowy zamek, który pozwoli wam się poczuć jak w Hogwarcie. Dawniej ta zabytkowa budowla była rezydencją rodu Tiele-Wincklerów, później pełniła też funkcję szpitala leczenia nerwic. Obecnie zamek jest częściowo udostępniony do zwiedzania, a chętni mogą w nim nawet przenocować. 

Pieniny, Sokolica. Zachwycające miejsca w Polsce

Sokolica to jeden z najpopularniejszych i najpiękniejszych szczytów Pienin. Najbardziej znanym tu widokiem jest zwisająca nad urwiskiem reliktowa sosna. Choć drzewo zostało poważnie uszkodzone i nie wygląda już jak na większości zdjęć, to krajobrazy wciąż zachwycają. Wypad w te okolice to idealny przepis na odpoczynek i regenerację w towarzystwie natury.  

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: