Jak podróżować z deską surfingową? Dowiedz się, jak zabrać ją ze sobą samolotem [Wizz Air, LOT, Lufthansa, Austrian Airlines]

Jak podróżować z deską surfingową, gdy wybierasz się na urlop w odległe strony? To nie tak, że w przypadku chęci uprawiania sportów wodnych, musisz koniecznie wypożyczyć sprzęt na miejscu. Sprawdź tylko, o czym należy pamiętać przed lotem ze swoją deską.

Jak podróżować z deską surfingową samolotem? Sprawdzamy 

Jak podróżować z deską surfingową samolotem? Jeśli wybierasz się w jakieś odległe miejsce, by cieszyć się plażą i, co najważniejsze, dobrodziejstwami wody, na pewno chciałbyś zabrać ze sobą sprzęt, niezbędny do uprawiania konkretnej dyscypliny sportu. Deska surfingowa, podobnie jak deska snowboardowa czy sprzęt narciarski, może spokojnie znaleźć się w samolocie. Przed wylotem musisz tylko zorientować się, jakie wymagania mają konkretne linie lotnicze i ile wynosi opłata za przewóz takiego sprzętu.

Jak podróżować z rocznym dzieckiem pociągiem? Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać. Zdjęcie ilustracyjne Jak podróżować z rocznym dzieckiem pociągiem? Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać

Podróżowanie z deską surfingową samolotem – jaki bilet musisz mieć?

Podróżowanie z deską surfingową samolotem – jaki bilet musisz mieć, by zabrać ją ze sobą w daleki lot? Większość linii uznaje deskę surfingową za sprzęt sportowy, dlatego musisz wnieść dodatkową opłatę z tytułu bagażu specjalnego czy bagażu sportowego. Nie ma jednych przepisów, które regulowałyby przewóz akcesoriów sportowych, dlatego też o szczegóły trzeba się dowiadywać indywidualnie u każdego przewoźnika.

Zobacz wideo Wakeboarding. Sport idealny na letni weekend

Podróżowanie z deską surfingową samolotem – ile kosztuje?

Ile kosztuje podróżowanie z deską surfingową? Wszystko zależy od tego, którą z linii lotniczych wybierzesz. Czasem mogą się zdarzyć promocje, pozwalające Ci w danym miesiącu czy tygodniu przewieźć sprzęt sportowy z korzystną zniżką. Musisz też sprawdzić, jak wyglądają opłaty dodatkowe w Twoim przypadku. Najlepiej zgłosić chęć przewiezienia deski surfingowej z wyprzedzeniem, ponieważ jeśli obsługa zostanie powiadomiona dopiero na lotnisku, będziesz musiał za to dodatkowo zapłacić. Sprawdź też obowiązujące limity bagażu – jeśli je przekroczysz, także czeka Cię dopłata.

Jak podróżować z psem? Samolot jako jeden z możliwych środków transportu. Zdjęcie ilustracyjne Jak podróżować z psem? Samolot jako jeden z możliwych środków transportu

Jak wygląda podróżowanie z deską surfingową samolotem?

Jak wygląda podróżowanie z deską surfingową samolotem? Zgodnie z tym, co zostało powiedziane już wcześniej, w przypadku różnych linii lotniczych, wymogi dotyczące przewozu sprzętu sportowego będą nieco inne. Poniżej prezentujemy zestawienie zasad obowiązujących u kilku z popularnych przewoźników:

Wizz Air

Za dodatkową opłatą można nadać deskę surfingową jako bagaż sportowy. Musi być ona dobrze zapakowana, tak, by nie stanowiła zagrożenia i nie uległa uszkodzeniom. Chęć zabrania ze sobą tego rodzaju bagażu, należy zgłosić za pośrednictwem telecentrum.

LOT

Deskę można zaliczyć do bezpłatnego bagażu rejestrowanego, o ile nie przekroczy on z nią limitu wagowego, czyli 20 kilogramów. Odpowiednio zapakowaną deskę surfingową można oczywiście przewozić także jako dodatkowo płatny bagaż sportowy. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, musisz zgłosić chęć zabrania swojego sprzętu w centrum obsługi klienta.

Lufthansa

W tym przypadku deskę możesz włączyć do bezpłatnego bagażu, o ile mieści się ona w jego limicie. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia do niego jednej torby na tego rodzaju sprzęt. Ewentualnie można też zapłacić za nadbagaż. Niezależnie od Twojego wyboru, musisz zgłosić chęć zabrania ze sobą deski surfingowej na dobę przed wylotem.

Austrian Airlines

Ten przewoźnik również oferuje bezpłatny przewóz deski surfingowej, o ile ta zmieści się w ramach limitu bagażowego. Chęć jej zabrania musisz zgłosić w centrum obsługi klienta.

Zobacz też: Jak podróżować z kotem - zobacz, jak jeździć z mruczkiem autokarem [PORADNIK DLA OPIEKUNA]

Więcej o: