Trzy najpiękniejsze plaże w Polsce. Idealne do spędzenia urlopu także po sezonie wakacyjnym

Choć wakacje powoli dobiegają końca, to lato nie odpuszcza. Wiele osób spędza urlopy nad morzem. Gdzie się wybrać? Przygotowaliśmy listę trzech najpiękniejszych plaż w Polsce. Zobaczcie o jakie kąpieliska chodzi.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

W Polsce mamy ponad 500 kilometrów długości wybrzeża, a co za tym idzie, również plaż. To oznacza wiele nadmorskich kąpielisk, wśród których wiele jest oznaczonych Błękitną Flagą. Ale które wybrać na urlop? Zrobiliśmy listę trzech najpiękniejszych plaż w Polsce. Zobaczcie, gdzie są i czym się wyróżniają.

Najpiękniejsze plaże w Polsce. Te trzy miejsca są idealne na wakacje

Jeśli wybierasz się na urlop nad polskie morze, to poniższe plaże będą idealne. Są tak piękne, że spokojnie mogą konkurować z zagranicznymi, na przykład w Dubaju czy Chorwacji. Oto trzy najlepsze plaże w Polsce:

Świnoujście, plaża na wyspie Uznam - to najpiękniejsza plaża w Polsce. Najdobitniej podkreśla ten tytuł fakt, iż plaża ta od 17 lat rokrocznie jest oznaczana Błękitną Flagą. Na dodatek Świnoujście jest też na pierwszym miejscu rankingu plaż stworzonym przez magazyn "Polska Travelist" w 2022 roku. Co warto wiedzieć o tym miejscu? Plaża w Świnoujściu ma miejscami szerokość nawet 200 metrów, a woda (statystycznie) jest najcieplejsza. Dodatkowo, kąpielisko ma łagodne zejście w morze i płytką linię brzegową.

Drugą plażą w naszym zestawieniu jest Kołobrzeg. Wspomniany magazyn "Polska Travelist" również umieścił to miejsce na drugiej lokacie. Dlaczego? Jak pisze "Polska Travelist":

Plaże w największym nadbałtyckim kurorcie po latach remontów i rewitalizacji stały się dumą polskiego Wybrzeża. Szerokie (miejscami na ponad 100 m), piaszczyste i czyste (regularnie wyróżniane Błękitną Flagą – w tym roku Błękitne Flagi powiewać będą na Plaży Zachodniej, kąpielisku Wschód „Bałtyk" oraz Wschód „Kamienny Szaniec").

Trzecie i ostatnie miejsce na naszej liście zajmuje plaża w Łebie. Czym się charakteryzuje to kąpielisko? Przede wszystkim ruchomymi wydmami, które są unikatem na skalę europejską. Najwyższa z nich, Łącka Góra, ma ponad 40 metrów wysokości. Z Łeby jest bardzo blisko do Słowińskiego Parku Narodowego. Sama plaża jest bardzo czysta i piękna, są tu też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. 

Więcej o: