Islandia. Narzekacie na drożyznę w kraju? Polacy pokazali, ile trzeba zapłacić na Islandii za jajka

Znani blogerzy turystyczni Couple Away odwiedzili Islandię. W mediach społecznościowych publikują zdjęcia i filmy z wyprawy. Odwiedzili również sklep, a swoim fanom pokazali, ile trzeba zapłacić za popularne produkty.

Islandia to idealny kierunek dla osób, które kochają przyrodę i potrafią docenić jej piękno. Znajdują się tu krystalicznie czyste powietrze, fiordy, fantastyczne wodospady, gorące źródła i słynne gejzery. Zdecydowanie warto się tam odwiedzić dla tych wyjątkowych krajobrazów.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Polacy na wakacjach w Islandii. W sklepach nie jest tanio

Justyna i Paweł, blogerzy publikujący treści podróżnicze w internecie jako Couple Away, na jednej z relacji na Instagramie pokazali, ile trzeba zapłacić na Islandii za jajka, Pepsi czy pączka.

Za opakowanie 10 jajek trzeba zapłacić 569 koron, czyli ponad 19 złotych. To oznacza, że ten produkt jest zdecydowanie droższy na wyspie niż u nas. Z kolei za Pepsi i Coca-Colę zapłacimy porównywalnie.  Butelka półlitrowej Coca-Coli kosztuje 5,80 zł, z kolei butelka dwulitrowej Pepsi Max kosztuje 7,50 zł. Za zwyczajnego, niedużego pączka zapłacimy 4,70 zł, czyli również niewiele drożej niż u nas.

 

Zarobki na Islandii - średnie stawki

Zarobki na wyspie są dużo wyższe niż w Polsce. Dlatego wielu Polaków decyduje się na wyjazd na tę wyspę, by podreperować swój budżet.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Minimalne wynagrodzenie na Islandii wynosi 12 tys. złotych, a średnie wynagrodzenie od 13,4 tys. złotych do 15,4 tys. złotych. Jak podaje portal Europa Jobs, w Reykjavíku średnie zarobki są kilkukrotnie wyższe i wynoszą ponad 22 tys. złotych.

Podstawowe produkty, które są dużo droższe produkty na Islandii niż w Polsce to poza jajkami również:

  • Pomidory - 16 zł za kilogram,
  • Chleb - 11 zł,
  • Pierś z kurczaka - 65 zł za kilogram,
  • Ryż - 11 zł za kilogram.
Więcej o: