Najbrudniejszy człowiek świata. Można pomylić go z kamieniem

Gruba warstwa brudu oblepia jego ciało. Jest tak brudny, że można pomylić go z kamieniem. Unika kąpieli od siedmiu dekad i twierdzi, że w tym właśnie tkwi sekret jego długowieczności. Amou Hadżi na co dzień żyje w Dejgah w Iranie. Media okrzyknęły go najbrudniejszym człowiekiem na świecie.

Trzeba przyznać, że wiek, którego dożył mężczyzna, jest imponujący. Dobiega bowiem 90 lat. Ma teraz 87 lat. Żyje jak pustelnik, na obrzeżach wioski, wcześniej spał w dziurze wykopanej w ziemi, niedawno dzięki inicjatywie mieszkańców zyskał dach nad głową. Wybudowali mu ceglaną chatkę.

 

Nieszczęśliwie się zakochał

Dlaczego Amou Hadżi wybrał taki styl życia? Co się stało, że mężczyzna zrezygnował z mycia i odizolował się od ludzi? Niektórzy uważają, że boi się wody. Inni tłumaczą, że Hadżi wziął sobie do serce powiedzenie "częste mycie skraca życie" i konsekwentnie realizuje to powiedzenie. Prawie wszyscy są przekonani, że mężczyzna przeżył jakąś traumę, która sprawiła, że zaczął wieść pustelnicze życie. Według ZME Science nieszczęśliwie się zakochał i doznał odrzucenia, dlatego więc wybrał życie z dala od ludzi.

Zobacz wideo "Fuj", "To smutne". Pokazaliśmy efekt sprzątania plaży

Długa lista dziwactw

Od ponad 70 lat nie tylko unika kąpieli. Lista jego dziwactw jest naprawdę długa. Szczególnie lubuje się w zgniłym mięsie jeżozwierza, czepie wodę z kałuż i pije ją z zardzewiałej puszki po oleju. A jego ulubioną rozrywką jest palenie fajki, która zamiast tytoniem wypełniona jest odchodami zwierzęcymi. Najwyraźniej taki buch daje niezłego kopa, bo kiedy nie ma pod ręką "swojej ulubionej machorki" wypala pięć papierosów naraz. Amou ma jeszcze innego konika. Uwielbia rozprawiać o rewolucji francuskiej i rosyjskiej.

Choć do Amou od czasu do czasu zaglądają mieszkańcy z wioski i przynoszą mu czy to świeże jedzenie, czy wodę, czy papierosy – ten niechętnie przyjmuje dary i odwiedziny. Woli żyć sam. Kilka lat temu grupa sąsiadów wybudowała mu ceglaną chatkę, żeby mógł się w niej ukryć, gdy jest zimno i mokro. W chłodniejsze dni nakłada na siebie strzępy ubrań, a na głowę stary hełm wojenny.

Choć mężczyzna konsekwentnie odmawia kąpieli, dba o włosy i brodę. Od czasu do czasu zerka na swoje odbicie w lusterkach samochodowych. Choć wydaje się, że taki sposób życia mu odpowiada, podobno przyznał, że chciałby znaleźć żonę.

Nie wszyscy go tolerują

Niestety nie wszyscy mieszkańcy tolerują odmieńca w swojej miejscowości. Zdarzają się sytuacje, gdy obrażają go i rzucają w niego kamieniami. Takie zachowania potępia miejscowy gubernator, który przyznał, że uciął sobie kilka miłych pogawędek z Amou.

Co pokazały badania?

Czy osiemdziesięciolatek ma rację, mówiąc, że odkrył sekret długowieczności? Jaki jest jego stan zdrowia? Dr Gholamrez Mowlavi ze Szkoły Zdrowia Publicznego w Teheranie postanowił sprawdzić, czy Irańczyk potrzebuje leczenia. Przeprowadził kilka testów, sprawdzając, czy Amou nie cierpi np. na zapalenie wątroby czy AIDS, wnikliwie go zbadał. Według PopCrusha, Mowlavi stwierdził, że Hadżi jak na warunki i sposób, w jaki żyje, jest okazem zdrowia. Cierpi jedynie na włośnicę, infekcję pasożytniczą spowodowaną jedzeniem surowego lub niedogotowanego mięsa. Mężczyzna nie wykazuje żadnych objawów zagrażających życiu.

Źródła: allthatsinteresting.com / popcrush.com / ladbible.com

Więcej o: