Najdziwniejsze parki tematyczne na świecie. Pomnik Stalina to nie jedyne, co zaskoczy cię na miejscu

Parki rozrywki to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu. Różnią się od siebie formą oraz ofertą. Możemy wyróżnić takie obiekty jak parki linowe, wodne czy tematyczne. Te ostatnie jak się okazuje, mogą być dość dziwne. Podamy kilka takich miejsc z różnych krajów świata.
Zobacz wideo Energylandia - tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w parku

Choć na terenie Polski znajduje się kilka parków rozrywki, to żaden z nich nie należy do rodziny "dziwnych obiektów". Można tam spędzić czas aktywnie i wesoło, z dziećmi lub bez. Jak się okazuje, ta forma atrakcji przybiera gdzieniegdzie nieco specyficzny wydźwięk. Sprawdziliśmy, gdzie są najdziwniejsze parki.

Park Gruta, czyli dlaczego możemy tam spotkać posąg Stalina?

Udając się na Litwę, możemy zobaczyć jeden z najdziwniejszych parków tematycznych. Obecna tam ekspozycja ma na celu ukazanie historii tego kraju, oraz zaznaczenie tego, jak negatywny wpływ na system wartości ma ideologia sowiecka. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że znajdziemy tam całą masę eksponatów związanych z epoką ZSRR. 

Podczas dwukilometrowej wędrówki zobaczymy fragmenty łagrów, rzeźby strażnicze, czy inne rzeczy, które w bezpośredni sposób nawiązują do Sybiru. Spacerując, mamy możliwość spojrzeć w oczy monumentalnej rzeźbie Stalina. Ten klimat może być dla niektórych nieco przytłaczający i nie specjalnie nastrajać do wypoczynku. 

 

Singapur. Dziesięć sądów piekielnych jako ekspozycja w parku tematycznym

Kolejnym przykładem najdziwniejszego parku tematycznego jest Haw Par Villa w Singapurze. Znajdziemy tam ponad tysiąc posągów oraz 150 dioram nawiązujących do chińskiej mitologii, kultury, historii czy folkloru. Miejsce to powstało w celach edukacyjnych, a nie typowo rozrywkowych dlatego jeśli spotkamy tam dziwne, a chwilami przerażające ekspozycje to nie powinniśmy być zaskoczeni. 

Przykładem może być krwawa scena stworzona z figurek ukazujących sądy piekielne. Wystawa ukazuje ludzi, którzy za swoje grzechy ponoszą srogą karę. Mówi się, że jako przykład podaje osoby, które pożyczają pieniądze na bardzo wysoki procent, przez co doprowadzają innych do zguby.

Te postaci są rzucane na górę noży, zaś osoby niepłacące czynszu uderza się za pomocą młotka. Natomiast oszustom egzaminacyjnym wyrywa się wnętrzności. 

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wieża chłodnicza jako element parku, czyli co możemy zobaczyć w Niemczech

Wunderland Kalkar w Niemczech to hotel, który przyciąga masę turystów. W jego kompleksie znajdziemy także rodzinny park rozrywki. I choć wygląda totalnie normalnie, to jednak jest jedna rzecz, która przykuwa tam uwagę zwiedzających. To wysoka wieża chłodnicza, która jest pozostałością po elektrowni atomowej współdzielonej z Belgią i Holandią.

Choć została zbudowana, to jednak nigdy nie doszło do jej uruchomienia. Teraz na tym terenie znajduje się centrum konferencyjne, hotel i park rozrywki, a sama wieża została barwnie pomalowana. 

 
Więcej o: